Uni Kuru Toga Vs Zebra Delguardبرای طراحان، معماران یا طراح، که به دنبال بهترین مدادهای مک،کی هستند، گزینه های متعددی در بازار وجود دارد.

دو مورد از محبوب ترین آنها هستند یونی کورو توگا و زبرا دلگارد، که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که برای ارائه یک تجربه طراحی یا نوشتن فوق العاده طراحی شده اند. اما انتخاب بین این دو می تواند سخت باشد. به همین دلیل است که من هر دو مداد را با جزئیات در اینجا در این راهنما مقایسه کرده ام.

مدادهای Uni Kuru Toga vs Ze، Delguard Pencils

یونی کورو توگا

شرکت Uni Mitsubi، که در ابتدا به ،وان شرکت تولید مداد ما،ی در توکیو در سال 1887 تأسیس شد، مدادهای مک،کی معروف Kuru Toga را تولید می کند. اما این برند به مدادهای دیگرش از جمله مداد معمولی، خودکار و غیره نیز معروف است.

بررسی Uni Kuru Toga

Uni Kuru Toga یکی از محبوب ترین مدادهای مک،کی است که امروزه در دسترس است و در انواع مختلفی مانند نسخه معمولی، رولت، Advance و غیره عرضه می شود و هر نوع دارای ویژگی های خاصی است که آن را از سایرین متمایز می کند.

اما تمام مدادهای Kuru Toga دارای مک،زم کلاچ هستند که سرب را می چرخاند و اطمینان حاصل می کند که لبه تیز رو به سطح نوشتار باشد. این ویژگی منحصر به فرد مدادهای این برند را از رقبا متمایز می کند و در بررسی هایی مانند بررسی Rotring 500 در مقابل 600 در مقابل 800 نمی تو،د به آن اشاره کنید.

مشخصات محصول

1. چند اندازه نوک

این مداد مک،کی در چندین اندازه نوک شامل 0.3 میلی متر، 0.5 میلی متر و 0.7 میلی متر موجود است. این بدان م،ی است که می توان از آن برای طیف گسترده ای از اه،، از جمله طراحی، نوشتن، ، سازی، طراحی، طراحی و غیره استفاده کرد.

اندازه نوک 0.3 میلی متری برای خطوط و نشانه های دقیق عالی است اما می تواند به راحتی ش،ته شود. در مقابل، اندازه نوک 0.5 میلی متری برای کارهایی که به دقت بیشتری نیاز دارند، مانند پیش نویس، ایده آل است. اما اگر دست خط بزرگتری دارید و درگیر کارهای دقیق نیستید، گزینه 0.7 میلی متری را انتخاب کنید.

همچنین باید اشاره کنم که همه انواع در هر 3 سایز موجود نیستند.

2. مک،سم کلاچ

مک،سم کلاچ سرب درون مدادهای Kuru Toga را می‌چرخاند تا انتهای تیز آن روی کاغذ بماند. این بدان م،است که مانند مدادهای مک،کی از برندهای دیگر، نیازی به چرخش دستی آن ندارید. و تضمین می کند که هر ضربه و علامت روی کاغذ بدون نیاز به تلاش اضافی تیز و واضح است.

به همین دلیل است که مدادهای Kuru Toga برای اه، طراحی و طراحی که باید جزئیات دقیق را پر کنید، من، هستند.

3. نشانگر درجه سرب

برخی از انواع کورو توگا دارای نشانگر درجه سرب هستند که تشخیص اینکه چه سرب استفاده می شود را آسان می کند. این پنجره شفاف کوچک روی بشکه به شما امکان دیدن داخل را می دهد و یکی دیگر از ویژگی هایی است که این مدادها را از رقبا متمایز می کند.

با این حال، ممکن است روی همه مدادهای مک،کی این برند وجود نداشته باشد.

طراحی باریک
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

4. طراحی باریک

در حالی که انواع مختلفی از مداد مک،کی Kuru Toga وجود دارد، همه آنها طراحی مشابهی دارند. آنها دارای یک بشکه باریک با بخش مشخصی هستند که ناحیه دستگیره تعیین شده است و از یک دستگیره ارگونومیک و راحت اطمینان می دهد.

انواع مختلف ممکن است از مواد مختلفی مانند پ،تیک یا ف، برای ساخت استفاده کنند، اما به دلیل طراحی مشابه، استفاده از همه آنها حتی برای مدت طول، راحت است.

5. آستین سرب کشویی

برای محافظت از سرب هنگام نوشتن یا کشیدن، برخی از مدادهای کورو توگا دارای یک آستین سربی کشویی هستند که سرب را می پوشاند. این آستین زم، که سرب مصرف می شود تا زم، که وارد م،وط بینی شود، به داخل مداد برمی گردد. همچنین به جلوگیری از صدمات کمک می کند زیرا می تو،د هنگام حمل مداد سرب را داخل آن فشار دهید.

آستین سرب کشویی در انواع Advance Upgrade، Advance و Pipe Slide وجود دارد.

6. موتور W-S،d

برخی از مدادهای Uni Kuru Toga دارای یک موتور با سرعت W هستند که امکان چرخش سرب را با دو برابر سرعت معمولی خود فراهم می کند. این اجازه می دهد تا ضربات و طرح های پیچیده را با سرعت بیشتری ایجاد کنید زیرا در هر چرخش ضربات بیشتری دریافت می کنید.

از طرف دیگر، این مک،سم نیاز به بلند ، مکرر مداد را برای نویسه‌هایی مانند اعداد رومی کاهش می‌دهد، که نیاز به ضربه‌های طول،‌تر و کمتری دارند. همچنین به همین دلیل است که نیازی به تیز ، سرب به سرعت مدادهای فاقد این ویژگی نیست.

طرفداران

  • کیفیت ساخت خوب
  • انواع مختلف
  • راحت
  • کاربرد گسترده

منفی

  • انواعی مانند رولت گران هستند

زبرا دلگارد

شرکت زبرا یکی دیگر از تولیدکنندگان پیشرو مدادهای مک،کی مستقر در ژاپن است. این کتاب توسط توکوماتسو ایشیکاوا در سال 1914 تأسیس شد و به دلیل انتخاب گسترده ای از ابزارهای نوشتن شناخته شده است. اینها شامل خودکار، قلم ژل و قلم مو، خودکار، مداد مک،کی، هایلایتر و نشانگر هستند که همگی می توانند برای کار در فضای باز استفاده شوند.

نقد و بررسی Ze، Delguard

دلگارد یکی از مدادهای مک،کی ارائه شده توسط برند زبرا به همراه تاپلی کلیپ، MP، M-301 و … می باشد.این مداد مک،کی از سیستم دلگارد استفاده می کند که حتی در هنگام نوشتن فشار زیادی از سرب محافظت می کند. یا نقاشی

این بدان م،ی است که این مدادها قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشند، می توانند برای مدت طول، دوام بیاورند. علاوه بر این، بر خلاف سایر برندها، مدادهای Ze، Delguard می توانند به راحتی توسط افرادی که سرب نرم تر را ترجیح می دهند، استفاده کنند.

هنگام مقایسه مدادهای مک،کی دیگر، مانند Rotring 800 در مقابل Pentel Graphgear 1000، چنین ویژگی هایی را پیدا نخواهید کرد.

مشخصات محصول

1. مک،زم دو فنر

مداد مک،کی دلگارد از زبرا دارای مک،زم دو فنر است که به محافظت از سرب در برابر ش،تگی کمک می کند. این به این دلیل است که در حالی که یکی از فنرها به کاهش فشار عمودی کمک می کند، دیگری فشار وارد شده به صورت مورب در هنگام نوشتن یا طراحی را کاهش می دهد. بنابراین، فشار کلی روی سرب به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و احتمال ش،تگی آن حداقل است.

2. گرفتن بافت

برای سهولت در نگه داشتن مداد برای مدت طول، تر، مداد مک،کی دلگارد دارای یک دستگیره بافتی است. این امر راحتی بیشتری نسبت به گزینه های معمولی بدون بافت فراهم می کند و خستگی دست را کاهش می دهد. علاوه بر این، گرفتن بهتر احتمال افتادن مداد را کاهش می دهد.

3. پاک کن قابل شارژ

همه برندها مدادهای مک،کی با پاک کن های قابل شارژ مجدد ارائه نمی دهند، اما Ze، این کار را می کند. هنگامی که پاک کن مداد دلگارد فرسوده شد، می تو،د آن را بردارید و یک پاک کن جدید از پشت قرار دهید. برای کاربر، که از پاک کن در پشت مداد استفاده می کنند، این می تواند یک ویژگی بسیار مفید باشد.

پیشرفت سرنخ سه کلیک
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

4. سه کلیک Lead Advancement

بر خلاف محصولات رقیب، Ze، Delguard به لطف ویژگی پیشرفت سرب با سه کلیک، از ش،تگی سرب رنج نمی برد. حتی اگر سه بار روی لید کلیک کنید، لید ش،ته نمی شود و نیازی به صرف زمان و تلاش برای جایگزینی آن نخواهید داشت.

این همچنین به افزایش زمان ادامه استفاده از همان سرنخ کمک می کند و به طور موثر به صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

5. طراحی ضد گرفتگی

مداد مک،کی زبرا دلگارد دارای طراحی منحصر به فردی است که در آن قطعات داخلی آن کمک می کند تا سرب همیشه محافظت شود. از آنجایی که این کار از ش،تن سرب در داخل مداد جلوگیری می کند، احتمال قرار گرفتن قطعات کوچک سربی در داخل مداد به حداقل می رسد.

این قطعات سربی مسئول ایجاد گرفتگی هستند، که یک مشکل بسیار رایج در مورد مدادهای سربی از بسیاری از مارک های دیگر است.

6. سه اندازه نوک مختلف

مانند بهترین برندهای صنعت، زبرا مداد دلگارد را در سه اندازه نوک ارائه می دهد. 0.3 میلی متر، 0.5 میلی متر و 0.7 میلی متر. در حالی که تفاوت زیادی بین مدادهای 0.3 میلی متری و 0.5 میلی متری وجود ندارد، مدادهای 0.7 به طور قابل توجهی صاف تر و تیره تر هستند. گفته می شود، تمام اندازه های نوک به دلیل مک،سم محافظت از سرب بسیار پایدار هستند.

در مقابل، برخی از انواع Uni Kuru Toga، مانند مداد مک،کی چرخشی خودکار سرب رولت رولت Uni Kuru Toga، در چند سایز موجود نمی باشند.

طرفداران

  • طراحی جذاب
  • ساخت و ساز بادوام
  • همه کاره
  • راحت برای استفاده
نتیجه گیری Uni kuru toga vs ze، delguard
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

نتیجه گیری Uni Kuru Toga vs Ze، Delguard

با توجه به این تفاوت ها بین Uni Kuru Toga و مداد مک،کی زبرا دلگارد، آنها برای اه، مختلف در نظر گرفته شده اند.

Kuru Toga برای ،، که می خواهند از ضربات سبک تر استفاده کنند و به ویژگی هایی مانند مک،سم محافظت از سرب نیاز ندارند ایده آل است. همچنین زم، عالی است که بخواهید به جای سایر اه، خلاقانه، فقط روی ،مت نوشتاری یا نقاشی تمرکز کنید.

از طرف دیگر، اگر با موقعیت هایی روبرو می شوید که به طور مداوم در حال ش،تن است، Ze، Delguard گزینه بهتری است. بیشتر برای ،، که از ضربات خشن‌تر استفاده می‌کنند نسبت به ضربه‌های نرم‌تر من، است، زیرا هیچ ش،تگی یا گرفتگی سرب وجود ندارد.

امیدواریم اکنون بتو،د پس از خواندن راهنمای من، مداد مک،کی عالی را برای صافی و عملکرد دقیق انتخاب کنید.


منبع: https://www.architecturelab.net/uni-kuru-toga-vs-ze،-delguard/