Rotring 800 VS Pentel GraphGear 1000روترینگ و پنتل بهترین مدادهای مک،کی موجود در بازار را تولید می کنند که به طور خاص برای هنرمندان، معماران، مهندسان و غیره طراحی شده است.

به ،وان یک نویسنده، من از یک مداد مک،کی که تجربه نوشتن من را با ،بندگی و دقت پیشرفته‌اش افزایش می‌دهد، قدرد، می‌کنم. با این حال، انتخاب مداد مک،کی من، می تواند چالش برانگیز باشد.

برای راهنمایی شما، من آن را مقایسه کردم روترینگ 800 و Pentel Graph Gear 1000 به روشی مشابه مقاله من با ،وان “کورو توگا در مقابل دلگارد”.

درباره روترینگ

روترینگ در 100 سال گذشته نامی بی چون و چرا در بازار مدادهای مک،کی بوده است. Rotring که بیشتر برای هنرمندان و حرفه ای ها سرو می شود، نامی آشنا برای نمونه اولیه مداد عالی است! Rotring با طراحی شش ضلعی انقلابی و بشکه های ف،ی محکم خود، مدادهای طراحی بسیاری را تولید می کند که بسیار مورد استقبال قرار می گیرند.

بررسی مداد مک،کی Rotring 800

این یکی از مدل های پریمیوم Rotring است که دومین مدل گران قیمت در محدوده شماره خود است. Rotring 800 یک مداد مک،کی ک،یک با نوک جمع شونده یا قلم است که از آسیب ناشی از سقوط تصادفی جلوگیری می کند. مک،سم جمع شدن آن نیز ذخیره سازی بهتری را برای نوک آن فراهم می کند، بنابراین وقتی آن را در کیسه می گذارید، شما را نشکند یا به هم نخورد.

با این حال، بر خلاف ا،ر مدادهای مک،کی، برای باز ، آستین سرب باید ،مت بالایی مداد را بچرخ،د.

مشخصات محصول

1. نوک جمع شونده

این ویژگی اصلی مداد طراحی جدید Rotring 800 است. برنج یا ف، طلایی رنگ باریک، آستین سربی را پنهان می کند، همراه با استوانه طلایی که سرب را نگه می دارد. با اندازه کافی 4.1 میلی متر، آستین سربی حتی زم، که با استفاده از نیروی بیشتر می نویسم، به راحتی محکم می شود.

اگرچه Rotring 800 یک مداد مک،کی سنگین است، اما اندازه جمع و جور آن در صورت جمع شدن کامل 5.2 اینچ است که حمل آن را آسان می کند. علاوه بر این، دارای یک کلاه پاک کن استاندارد Rotring است.

متریال و طراحی
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

2. مواد و طراحی

بدنه ف،ی مداد مک،کی rOtring 800 از برنج جامد ساخته شده است که آن را به یک مداد طراحی با کیفیت بالا و در عین حال سنگین تبدیل می کند. این که بدنه برنجی مداد به قیمت بالاتر می افزاید، بی دردسر است. با این حال، وزن آن نیز به م،ای دوام بیشتر و احساس استحکام است. من مطمئن هستم که اگر آن را روی زمین با آستین سربی بسته پرتاب کنید، آن را نمی شکند.

علاوه بر این، مانند هر مدل استاندارد دیگری از روترینگ، بدنه این مداد دارای شکل شش ضلعی شبیه به مدادهای چوبی است. من دوست دارم گوشه های مداد تعادل خوبی را ایجاد می کند و از غلتیدن آن جلوگیری می کند، به خصوص وقتی روی یک سطح مایل قرار می گیرد.

3. بخش گرفتن برتر

هنگام استفاده از این مداد طراحی، متوجه شدم که دستگیره ،طومی آن بسیار نرمتر از مدل Rotring 600 است. روترینگ 600 ،بندگی بسیار تهاجمی تری داشت که وقتی برای مدت طول، می نوشتم به انگشتانم آسیب می رساند. اما مدل 800 در لمس نرم احساس می شود، اما ،بندگی کافی را فراهم می کند. اگرچه من یک دستگیره ضخیم‌تر را ترجیح می‌دهم، اما به خوبی کار می‌کند.

طرفداران

 • سازه برنجی محکم
 • دستگیره صاف خمیده
 • طراحی شش ضلعی
 • مک،زم پیشروی سرب

منفی

 • گران
 • نشانگر درجه سرب وجود ندارد

درباره پنتل

پنتل با تولید ابزارهای نوشتاری به مدت 70 سال، به بیان خود، جامعه و سبک مدرن نوآورانه اعتقاد دارد. خودکارها و مدادهای طراحی آنها به دلیل داشتن سرب گرافیتی برتر، نوید عملکردی باکیفیت و روان را می دهند. پنتل همچنین به دلیل اختراع فناوری رو،بال که به آنها در رهبری صنعت کمک کرده است، مشهور است.

نقد و بررسی Pentel Graph Gear 1000

مداد طراحی Graph Gear 1000 سبک وزن با مک،زم جمع شدنی و پدهای پشتیب، غیر لات،ی است. این مدل با طراحی زیبای بدنه ف،ی، دارای طرح های رنگی متفاوت برای اندازه های مختلف سرب است.

اگرچه مدادهای روترینگ مدتی است که در بازار وجود داشته است، GrapGear 1000 ناامید کننده نیست. این یک تجربه کاربری عالی برای نجاری، مهندسی، نقشه کشی و حتی طراحی ارائه می دهد.

مشخصات محصول

1. بدنه تمام ف،ی

این مداد طراحی Pentel GraphGear 1000 دارای ساختار ف،ی محکمی است که آن را بسیار بادوام می کند. دارای یک دستگیره ف،ی با طراحی ظریف با پدهای راحت بدون لات، است که نوشتن صاف را برای مدت طول، تضمین می کند.

مدادهای GraphGear 1000 همچنین دارای گیره جیبی محکم، نشانگر سختی ف،، و یک نوک جمع شونده صاف هستند که با یک کلیک رضایت‌بخش، سرب بیشتری را ارتقا می‌دهد.

مک،زم جمع شدن دو ضربه ای
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

2. مک،سم عقب نشینی دو ضربه ای

ویژگی دو ضربه ای دارای یک سیستم جمع شونده دو طبقه است که از ش،تگی سرب جلوگیری می کند. ابتدا، با فشردن دکمه بالا، نوک جمع شونده به بیرون کشیده می شود. سپس، باید دکمه فشار دوم را فشار دهید تا آستین سرب ثابت را باز کنید.

علاوه بر این، دارای یک دستگیره پیچ خورده به همراه یک دسته ،تیکی به سمت ابتدای نوک جمع شونده است. بنابراین، شما دو راه برای گرفتن مداد دارید!

3. نشانگر درجه سرب

Pentel GraphGear 1000 علاوه بر نوک جمع شونده بصری، دارای نشانگرهای درجه است که به ضخامت سرب اشاره می کند. با این حال، این مدادهای طراحی دارای دو نوع شاخص هستند.

نشانگر درجه و اندازه سرب نزدیک به هم نزدیک بالای درپوش قلم قرار دارد. هر دو اندازه سرب 0.7 را نشان می دهند که استاندارد این قلم است.

طرفداران

 • گرفتن راحت
 • نشانگر سختی
 • جمع شدن دوگانه
 • احتمال ش،تگی سرب کمتر
 • مقرون به صرفه

منفی

 • طول اضافی نوک بیهوده است
 • فنری ندارد
Rotring 800 vs Pentel graphgear 1000 فکر نهایی
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

نظرات نهایی در مورد Rotring 800 در مقابل Pentel GraphGear 1000

هر دو این مدادهای مک،کی و طراحی، عملکرد خوب و استفاده روان را ارائه می دهند. تنها تفاوت آنها در قیمت و ویژگی های اضافی مانند نشانگرها و پاک کن های قابل شارژ مجدد است. من Rotring 800 را ترجیح می دهم زیرا طراحی ظریف و شش ضلعی و دوام دارد، اما اعتراف می کنم که می تواند بسیار سنگین باشد.

ترجیح شخصی من فقط بر اساس فعالیت های ساده مانند طراحی یا حاشیه نویسی است. با این حال، GraphGear 1000 یک انتخاب عالی برای پیش نویس است. و همچنین، بسیار مقرون به صرفه تر از Rotring 800 است.

در نهایت، انتخاب مداد مک،کی من، به ترجیح شما و اینکه از آنها برای چه کاری استفاده خواهید کرد بستگی دارد. یک مبتدی و یک حرفه ای می تواند ویژگی های متفاوتی داشته باشد که به دنبال آن هستند و همین امر در مورد هنرمندان و نویسندگان نیز صدق می کند. علاوه بر این، در نظر گرفتن بودجه شما هنگام انتخاب مدادهای گران قیمت ضروری است.

گفت، من الان امضا می کنم. منتظر مقالات اطلاعاتی مشابه باشید.

خداحافظ!


منبع: https://www.architecturelab.net/rotring-800-vs-pentel-graphgear-1000/