RMJM Milano یک سالن ورزشی در Žatec با الهام از کوه Říp – یک تپه بلند و منفرد در جمهوری چک طراحی کرده است.این پروژه از کوه Říp الهام گرفته شده است – یک تپه بلند و منفرد در جمهوری چک. سنت این است که هر چک باید حداقل یک بار در زندگی خود از این کوه بالا برود. این سایت در Žatec، شهری در ناحیه لونی در منطقه اوستی ناد لابم جمهوری چک واقع شده است. شکل پروژه بر اساس کوه Říp، به طور ارگ،ک یک تپه شیب دار پوشیده از تکه های خام گیاهی را تقلید می کند و شفافیت مکان نمادین زیارت را بیان می کند.

در دنیایی پر از صداها و صداها، ما می‌خواستیم در سکوت طراحی کنیم.»
– لوکا آلدریگی، مدیر طراحی، RMJM Milan

فضاهای پیازا برای ایجاد یک واحه شهری چند منظوره و فضاهای جماعتی برای شهر مجسمه سازی شده اند. طراحی فضایی همه کاره و پویا را امکان پذیر می کند و چیزی فراتر از زیرساخت و یک سالن ورزشی ارائه می دهد. دارای دو ورودی برای راحتی کاربر است و 150 جای پارک و ایستگاه اتوبوس برای سهولت در حمل و نقل در نظر گرفته شده است. شکل آجدار و منحنی آن برای برانگیختن حرکت طراحی شده بود.

بخش های قابل استفاده سایت به صورت ارگ،ک ا،ترود شدند تا شکل طبیعی یک تپه با شیب ملایم را تقلید کنند. سقف شیبدار پوشیده از فضای سبز با برنامه ریزی دقیق به بافت شهر می افزاید و با آلودگی هوا و صوتی خیابان های اطراف مق، می کند. علاوه بر این، مزایای متعددی مانند مدیریت آب طوفان، کاهش جزیره گرمایی شهری، افزایش گیاهان شهری، زیستگاه حیات وحش و عمر پشت بام، افزایش کیفیت هوا و آب و کیفیت زندگی، کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های ساختمان، آ،تیک و خیلی بیشتر.

پایداری در خط مقدم طراحی قرار داشت. این طرح بر پایداری محلی با استفاده از مواد محلی و استفاده مجدد از ،‌های ت،یب در طول ساخت و ساز تأکید می‌کند و آن را تسهیل می‌کند. بتن مسلح و فولاد برای ویژگی های سازه ای بدون ماشین آلات برون سپاری گران قیمت استفاده می شود. سطوح و ،اصر متخلخل و نفوذپذیر امکان ایجاد یک فضای سبز مستقل را فراهم می کند. بام سبز با تنظیم سطوح دمای داخلی و کاهش دمای محیط، محیطی سالم را فراهم می کند.

“معماری عمومی باید بتواند خود را با شرایط غیرقابل پیش بینی دنیوی تطبیق دهد.”
– آبیناو گوئل، همکار، RMJM Milano

طراحی فضایی پویا و انعطاف پذیر را برای Žatec پیشنهاد می کند. همچنین بسیاری از سناریوها را برآورده می کند و بیش از زیرساخت های لازم را فراهم می کند. این سالن به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است که بتوان آن را به طور مؤثر با یک مرکز قرنطینه/وا،یناسیون یا هر فعالیت عمومی سازگار کرد.

تیم
لوکا آلدریگی، آبیناو گوئل، زویا هودا، یارا نون، اجم ایرم کیلیلین

ویژوالایزر
ال،ی کارتین


منبع: https://rmjm.com/sports-hall-in-zatec/