Pentel Graphgear 1000 Vs 500GraphGear 1000 و GraphGear 500 دو تا از پرفروش ترین مدادهای مک،کی در بازار هستند. این مدادها اغلب توسط مبتدیان و همچنین متخصصان باتجربه برای تولید نقشه های فنی دقیق یا توسط هنرمندان برای ایجاد هنرهای زیبا انتخاب می شوند.

در این مقاله، ویژگی‌های برجسته هر یک از این مدادها را مورد بحث قرار می‌دهم تا بتو،د یکی از بهترین آنها را برای هدف خود انتخاب کنید.

پنتل

تولید کننده مشهور، Pentel Co. Ltd، بیش از 70 سال پیش تاسیس شد و از آن زمان تاکنون رهبر بازار بوده است. این شرکت خصوصی ژاپنی دارای واحدهای تولیدی در سرتاسر جهان است و نامی آشنا برای هر حرفه ای در زمینه نقشه کشی است.

پنتل با اختراع فناوری رو،بال نسبت داده می شود، که همان چیزی است که نمودار پنتل را از رقبای خود متمایز می کند. این برند همچنین از کالاهای قابل بازیافت برای تولید مواد بسته بندی خود مانند جعبه های خودکار، خودکار، کارتن های بلیستر و کارتن های اصلی استفاده می کند.

مداد طراحی Pentel Graphgear 1000 مرور:

این Pentel Graphgear 1000 مداد نقشه کشی برای نقشه های فنی من، است و به دلیل کیفیت نقطه ای خوب در کار نقشه کشی کاربرد زیادی دارد. رنگ های مختلف بشکه مداد اندازه سرب را نشان می دهد و شما چندین انتخاب برای انتخاب دارید. این در ضخامت سرب 0.3 میلی متر (قهوه ای)، 0.5 میلی متر (خا،تری)، 0.7 میلی متر (آبی) و 0.9 میلی متر (زرد) موجود است.

این همه چیز نیست. چرخ دنده گراف پنتل به صورت ارگونومیک طراحی شده است و دارای یک دستگیره ف،ی زیبا مجهز به پدهای نرم بدون لات، است. این دستگاه دارای یک کشنده دوگانه است که برای جلو بردن و جمع ، نوک مداد برای جلوگیری از ش،تن سرب ضروری است. سرب به کار رفته در این مداد از کیفیت فوق العاده پلیمر HB می باشد.

مشخصات محصول

1. نوک جمع شونده

Pentel Graphgear 1000 یک مداد مک،کی مجهز به نوک جمع شونده است که در صورت عدم استفاده به داخل بدنه مداد می رود. این ویژگی حمل آن را از یک مکان به مکان دیگر بسیار آسان می کند. از این رو، می تو،د آن را به ،وان یک گزینه بسیار قابل حمل تعریف کنید.

2. بدنه ف،ی

بدنه مداد Pentel GraphGear 1000 از آلومینیوم ساخته شده است که آن را فوق العاده محکم کرده است. بنابراین لازم نیست آنقدر نگران باشید که در صورت لیز خوردن و افتادن از دستانتان آسیبی به آن وارد شود.

گرفتن متعادل و راحت
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

3. گرفتن متعادل و راحت

این مداد بسیار سنگین است و بنابراین متعادل تر است. و این به شخص اجازه می‌دهد تا با راحتی بنویسد و در عین حال به چنگال برتری دست یابد. مجهز به یک گیره ک،ور است که کاربران را قادر می سازد آن را به اشیاء خاصی متصل کنند.

این ویژگی استفاده از این ابزار را برای افراد بسیار راحت می کند. این مداد به صورت ارگونومیک طراحی شده است و دارای یک دستگیره ،تیکی است که از لغزش حتی زم، که دستان شما کمی عرق کرده است جلوگیری می کند.

4. نشانگر سختی سرب

این دستگاه دارای یک نشانگر سختی است که سختی سربی را که از طریق یک پنجره چرخان به مداد وارد می شود نشان می دهد.

5. قیمت

قیمت مداد GraphGear 1000 تقریباً دو برابر نسخه 500 است. بنابراین، ممکن است اغلب برای دانش‌آموزان یا متخصص، که به تازگی وارد رشته نقشه‌کشی فنی می‌شوند، کمی گران باشد. با این حال، اگر در طراحی حرفه ای هستید و مداد من،ی را می خواهید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، مداد پیش نویس Pentel Graphgear 1000 انتخابی عالی است.

چیزی که ما دوست داریم

 • ظاهری ممتاز ارائه می دهد
 • همراه با نوک جمع شونده
 • به دلیل وزن زیاد تعادل بهتری را فراهم می کند
 • ساخت آلومینیوم (ساخت محکم)
 • همراه با یک جیب ک،ور که به گیره شدن آن کمک می کند
 • ساعت های طول، استفاده راحت را ارائه می دهد
 • نگهدارنده سرب کافی است و استفاده طول، مدت را تضمین می کند

چیزی که ما دوست نداریم

 • گران
 • تعویض درپوش پاک کن پس از آسیب دیدن مشکل است

نقد و بررسی Pentel GraphGear 500 Mechanical Pencil:

این مداد مک،کی Pentel GraphGear 500 یک ابزار عالی برای علاقه مندان به تهیه پیش نویس است. این مداد در ضخامت های 0.3 میلی متر، 0.5 میلی متر، 0.7 میلی متر و 0.9 میلی متر عرضه می شود. برای کشیدن خطوط متوسط ​​من، است و دارای آستین ثابت 4 میلی متری است. مانند ا،ر محصولات پنتل، این مداد دارای خطوط تولید با تراکم ثابت است.

این مداد طراحی مجهز به یک دستگیره توری ف،ی است که به راحتی قابل نگه داشتن است، می توان آن را با سرب سلام پلیمری پر کرد و با یک پاک کن Z2-1 عرضه می شود. فراموش نکنید، بشکه وزنی مورب مداد ظاهری براق و شیک به آن بخشیده است.

مشخصات محصول

1. سبک وزن

این مداد مک،کی دارای بدنه بشکه ای پ،تیکی است. از این رو بسیار سبک وزن است. بنابراین، یک کاربر جدید می تواند به راحتی از این مداد استفاده کند بدون اینکه سنگین وزن آن را تحت تاثیر قرار دهد، مانند مداد مک،کی GraphGear 1000 یا Pentel Sharp Kerry.

2. دارای ضخامت سرب متفاوت است

این مداد برای ا،ر نیازهای طراحی من، است. همانطور که قبلا ذکر شد، از ضخامت های سرب 0.3 میلی متر، 0.5 میلی متر، 0.7 میلی متر و 0.9 میلی متر پشتیب، می کند. بنابراین، شما می تو،د با توجه به راحتی و نیاز خود یکی را انتخاب کنید. همچنین می‌توان آن را با استفاده از سرب HB پلیمری پر کرد که ضخامت خط ثابت را در طول دوره استفاده تضمین می‌کند و خطوط تیره و برجسته ایجاد می‌کند.

این ویژگی آن را به خوبی با نیازهای علاقه مندان به هنرهای زیبا، معماران و طراحان سازگار می کند.

3. سرب جمع شونده

سرب این مداد را می توان با کلیک روی سر دستگاه به داخل کشید. این ویژگی از ش،تگی سرب مداد جلوگیری می کند. این باعث می شود Pentel GraphGear یکی از بهترین مدادهای مک،کی موجود در بازار برای مبتدیان امروزی باشد.

4. دستگیره ف،ی

دسته این مداد ف،ی است. برخی استدلال می کنند که طراحی براق و ،بندگی محکمی را ارائه می دهد، در حالی که برخی دیگر معتقدند که وقتی مداد با دست های چرب یا عرق کرده استفاده می شود، ف، تمایل به لیز خوردن دارد.

با این حال، برای دانش‌آموزان یا افرادی که به‌تازگی شغل طراحی و طراحی پیش‌نویس خود را شروع کرده‌اند، این امر نباید مشکل زیادی ایجاد کند. این عمدتاً به این دلیل است که تازه‌کارها مجبور نیستند برای ایجاد یک نقاشی ساعت‌ها مداد را در دست بگیرند. این کار عمدتا توسط متخصصان با تجربه انجام می شود.

بنابراین، برای دوره های محدود استفاده، دسته ف،ی معمولا کاربر جدید را آزار نمی دهد.

5. پاک کن داخلی

به همراه یک پاک کن کوچک قابل تعویض متصل می شود و دارای آستین ثابت 4 میلی متری است. بنابراین، به ،وان دانش‌آموز، نیازی به همراه داشتن یک پاک‌کن اضافی به ک، پیش‌نویس خود ندارید. برای استفاده راحت می توان پاک کن کوچک را بیرون کشید یا تا ارتفاع دلخواه گسترش داد.

6. گزینه مقرون به صرفه

پنتل GraphGear 500 در مقایسه با مدل 1000 کاملا مقرون به صرفه است. به این ترتیب، برای دانشجویان و افراد جدید در هر شرکت طراحی مقرون به صرفه است. این امر باعث شده تا آن را به یکی از پرفروش ترین مدادهای فنی امروزی تبدیل کند.

چیزی که ما دوست داریم

 • در بین مارک های مختلف مدادهای مک،کی نسبتاً ارزان است
 • سبک وزن
 • همراه با پاک کن قابل تمدید
 • سرب جمع شونده

چیزی که ما دوست نداریم

 • دستگیره ف،ی سخت و بدنه پ،تیکی ممکن است پس از استفاده طول، مدت باعث ایجاد پینه شود
 • نشانگر نمره ندارد

سوالات متداول Pentel Graphgear 1000 vs 500

 • پنتل یک شرکت ژاپنی است. نام دو مداد آن GraphGear 500 و 1000 مطابق با قیمت این اقلام به واحد پول ژاپن ی،ی ین نگهداری می شود. مداد GraphGear 500 500 ین قیمت دارد و مدل GraphGear 1000 حدود 1000 ین ژاپن قیمت دارد.

 • هنگامی که شما در مورد “مدادهای مک،کی” می پرسید، یک صاحب مغازه ثابت محلی اغلب ممکن است به شما نگاهی گیج کند. این مدادها با نام های مختلفی شناخته می شوند و اغلب اصطلاح فنی ممکن است مغازه دار را گیج کند. این مدادها را گاهی مدادهای تکنیکی، مدادهای پیش نویس، مدادهای پیشران یا مدادهای گیره دار می نامند. ممکن است به آنها مداد سربی یا مداد نیز گفته شود. می تو،د مقاله من را در “روترینگ 600 در مقابل 800” در مورد سایر مدادهای مک،کی بیشتر بد،د.

 • پنتل graphgear 1000 در مقابل 500 فکر نهایی
  Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

  Pentel Graphgear 1000 vs 500 Final T،ughts

  امروزه بسیاری از مدادهای مک،کی دیگر در بازار موجود هستند. با این حال، هر دو مدل مداد پنتل سالهاست که انتخاب اصلی برای متخصصان طراحی پیش نویس بوده است. آنها هر دو به خوبی طراحی شده اند و خطوط ثابت و تیره ای ایجاد می کنند.

  با این حال، قبل از انتخاب مدادی که ایده آل است، ابتدا باید نیازهای خود را درک کنید. مدل GraphGear 500 در خدمت یک مبتدی است که پیچیدگی‌های حرفه نقشه‌کشی را یاد می‌گیرد. متخصصان باتجربه ای که به ،وجی سریع تری نیاز دارند و باید ساعت های بسیار طول، کار کنند، تمایل دارند مدل GraphGear 1000 را به دلیل طراحی ارگونومیک و بدنه ف،ی متعادل آن انتخاب کنند.

  برای اطلاعات بیشتر در مورد مدادهای مک،کی و گزینه‌های بیشتر، می‌تو،د مقاله من را در مورد «rOtring 600 در مقابل 800» و «Staedtler 925 در مقابل rOtring 600» بررسی کنید. گفت، پیش نویس و طراحی مبارک!


  منبع: https://www.architecturelab.net/pentel-graphgear-1000-vs-500/