Mateusz Gawad از HOK به بررسی نقش هوش مصنوعی در شکل دادن به طراحی معماری می پردازد.



مدیر تجسم در استودیوی HOK’s Wa،ngton DC به یک وبینار NVIDIA پیوست تا در مورد پتانسیل تحول آفرین هوش مصنوعی مولد در فرآیند طراحی معماری بحث کند.

در حالی که جهان از قدرت هوش مصنوعی استقبال می کند، رهبران فکری چندین شرکت معماری در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان NVIDIA گرد هم آمدند تا درباره آینده هوش مصنوعی در معماری بحث و گفتگو کنند.

را وبینار یک ساعته توسط Jeff Mottle از NVIDIA اداره می شد و مدیر منطقه ای HOK Visualization را معرفی می کرد ماتئوس ،اد، در کنار Shajay B،oshan، دستیار مدیر، Zaha Hadid Architects; تونیا ،تیس، مدیر تحقیقات هوش مصنوعی، اتودسک؛ کلینتون می،، دستیار مدیر، معماران فروشگاه. پابلو زامورانو مسنایم، رئیس هندسه و طراحی مح،اتی، استودیو هیترویک؛ حسن رجب، طراح مح،اتی و هنرمند دیجیتال، HsnRgb / استودیوی بین رشته ای؛ و مارتا سیگکاری، شریک ارشد و رئیس بخش R+D کاربردی، Foster + Partners.

اعضای میزگرد در مورد ملاحظات اخلاقی، فرصت ها و چالش های پیرامون ادغام هوش مصنوعی در شیوه های طراحی معماری بحث ،د. آنها بر پتانسیل هوش مصنوعی برای دموکراتیک ، طراحی خوب، درگیر ، استعدادهای مختلف و تقویت تأثیر معماران در شکل دادن به محیط ساخته شده تأکید ،د. با این حال، چالش های مهمی در پیش است. اعضای پانل خطر مجموعه داده های مغرضانه را که منجر به ساختارهای غیر حساس فرهنگی، محیطی نامطلوب یا ناایمن می شود اذعان ،د.

،اد تاکید کرد که آموزش مدل‌های هوش مصنوعی به شدت بر محتوای اینترنتی متکی است، به این م،ی که جوامعی که دسترسی محدود به اینترنت دارند ممکن است در داده‌ها کمتر حضور داشته باشند و مستعد نسل‌های گمراه‌کننده یا جعلی هوش مصنوعی باشند. اعضای پانل بر اهمیت برخورد با هوش مصنوعی به ،وان ابزاری که مست،م دقت و مسئولیت پذیری است، تاکید ،د. آنها پیشنهاد ،د که نقش معمار باید به نقش یک “استاد” تبدیل شود که بر مدل های تخصصی هوش مصنوعی نظارت می کند تا از نظارت و مسئولیت انس، در فرآیند طراحی اطمینان حاصل شود.

برای تماشای وبینار “آینده هوش مصنوعی مولد در شیوه های طراحی معماری” به سایت مراجعه کنید. وب سایت انویدیا و وارد شوید یا یک حساب کاربری رایگان راه اندازی کنید.


منبع: https://www.،k.com/news/2023-03/،ks-mateusz-ga،-explores-ais-role-in-shaping-architectural-design/