IF_DO و Lakwena آثار هنری پست برنت کراس را باز می‌کننداین سازه با طول 52 متر و ارتفاع 21 متر نامیده می شود اینجا آمدیم، اینجا بلند شدیم، که در بالاترین نقطه از آن بلندتر است فرشته شمال، بخشی از توسعه عظیم 8 میلیارد پوندی برنت کراس تاون Related Argent است.

نما دارای چهار نوار مواج با پانل های “عدسی شکل” است که جلوه ای کالیدوسکوپیک ایجاد می کند تا بر ایده حرکت در حین حرکت بینندگان در اطراف ساختار تاکید کند. به گفته طراحان آن، مفهوم طرح تحت تأثیر منابع مختلفی از جمله اشکال تاریخی سازه‌های کنار جاده‌ای، مانند بیلبوردها و نمایشگاه‌های تفریحی قرار گرفته است.

این دو استودیو قبل از Freehaus و Architecture Doing Place پس از مسابقه دو سال پیش برای این پروژه انتخاب شدند. فینالیست ها از میان یک لیست بلند 17 نفره انتخاب شدند که طیف متنوعی از شیوه های نوظهور را نشان می دهد.

این مسابقه به دنبال مفاهیم خلاقانه برای یک پست اصلی جدید بود که بر روی یک شیار مرتفع در شمالی‌ترین نقطه طرح اصلی 70 هکتاری ساخته می‌شود و یک سایت برجسته نزدیک به جاده شلوغ شمال دایره‌ای و ایستگاه راه‌آهن جدید برنت کراس وست را تغییر می‌دهد.

این خلاصه خواستار بی،ه ای جسورانه شد که چشم را به خود جلب کند و از ارزش ها و جاه طلبی های ما در مراحل اولیه زندگی پروژه صحبت کند. شرکت‌کنندگان در مسابقه تشویق شدند تا فراتر از رویکرد اخیر «لطیف، بی‌ادعا، جدی» به زیرساخت نگاه کنند و در عوض «چیزی قابل توجه و بسیار خاطره‌انگیز برای رهگذران» را پیشنهاد کنند.

استودیو مایکل گراب طرح نورپردازی را روی این اثر هنری طراحی کرده است، هاله ای در اطراف پوشش که از طریق ساختار فیلتر می شود و اجازه می دهد نور در سطح پایین تر محو شود. Gillespies روی طراحی منظره در زمین قهوه ای، قطعه صنعتی سابق کار کرد.

این پست برق تمام برنت کراس تاون از جمله 6700 خانه جدید، 280000 متر مربع ادارات، مغازه ها و فضاهای تفریحی و همچنین شبکه های گرمایش و سرمایش منطقه ای کم کربن را که توسط شرکت انرژی سوئدی Vattenfall اداره می شود، تامین می کند.

تیم برنت کراس تاون قصد دارد تمام منابع برق خود را تحت کنترل خود از منابع 100 درصدی تجدیدپذیر تامین کند.

هنرمند Lakwena و Sarah Castle از معماران IF_DO با یک پست اصلی جدید، بخشی از توسعه برنت کراس تاون. این پست دارای یک پوشش معماری است که توسط معماران IF_DO که با هنرمند لندن شمالی Lakwena کار می کنند طراحی شده است.

طراحی خود پست توسط آروپ انجام شد. این ساختمان با “بتن دوستدار زمین” – یک بتن ابتکاری بدون سیمان – و فولاد سازه ای ساخته شد که نیمی از آن از خطوط لوله نفت بلااستفاده نجات یافته بود.

سارا ،ل، مدیر IF_DO، گفت که این پروژه برجسته فرصتی نادر برای کار در مقیاس و جاه طلبی این بوده و قادر به تحقق بخشیدن به آن است. [the designs] با چنین خلوص مفهومی.

او گفت: “،یب معماری، زیرساخت و هنر، از ابتدا یک فرآیند همکاری فوق العاده بوده است. [ourselves] دستکاری فرم و شکل، و Lakwena به کاوش در رنگ و شعر.

این سازه از حرکت الهام گرفته شده است: این سازه به گونه ای طراحی شده است که هم در حال حرکت توسط میلیون ها نفری که با قطار و جاده از سایت عبور می کنند و هم حس حرکت را در حالی که از سراسر محله مشاهده می شود، منتقل کند.


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/if_do-and-lakwena-unwrap-brent-cross-substation-artwork