IDK – “ساختمان هرگز لزوما راه حل نیست”مایک لیم، یکی از سه مدیر IDK به همراه رودی باو و جیمز پو،ون، می‌گوید: «ما دوست داریم با افرادی که در جامعه خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و یک برنامه اجتماعی دارند کار کنیم – جایی که می‌تو،م از طریق مهارت‌هایی که به ارمغان می‌آوریم ارزش افزوده داشته باشیم. تمرکز جامعه بر کار این تمرین در پروژه های فعلی آنها مشهود است. اینها شامل یک کاسه اسکیت، کافه و مرکز استفاده مختلط در دوون، کارگاه های طراحی مش، با جوانان در حومه پاریس و مشاوره اجتماعی و حمایت استراتژیک از ،نان در حفظ فضاهای مش، در کنزینگتون شمالی است.

این سه نفر در کالج سلطنتی هنر ملاقات ،د، که آنها را قادر ساخت «در مورد معماری بزرگتر از معماری فکر کنند». هر سه آنها قبل از راه‌اندازی IDK در سال 2017، به کار در مراکز بین‌المللی بزرگ ادامه دادند – لیم در OMA در هنگ کنگ، Bow در Lacaton & V،al در پاریس، Pockson در Herzog & de Meuron در لندن، در میان دیگران. تمرین آنها با تدریس پو،ون در حال حاضر معلم اصلی کارشناسی ارشد در کمبریج است. آنها می‌گویند: «ما می‌خواستیم پروژه‌هایی را طراحی کنیم که بازتر و مشارکتی‌تر احساس می‌شد: که به مهارت‌های دیگران نیاز دارد».

منبع: توبی کولسون

اسکیت بورد و کشاورزی در Bantham، یک پروژه در حال انجام توسط IDK

این علاقه آنها را در همان اوایل، در آنچه که آنها به ،وان “یک استراحت خوش شانس” توصیف می کنند، به کار با یک توسعه دهنده کامبریایی با تفکر اجتماعی بر روی یک سری پروژه های بازسازی و مقاوم سازی در طول پنج سال، که شامل احیای یک مرکز اجتماعی بود، سوق داد. اگرچه این پروژه با شروع جنگ در اوکراین به حالت تعلیق درآمد، این مدل از کار مشورتی و متمرکز بر جامعه منجر به پروژه‌های دیگری از جمله عقب‌نشینی زیست‌محیطی در یک کارخانه آهن‌سازی بلااستفاده شد.

در بسیاری از کارهایی که آن ها انجام می دهند، مدت زمان تعامل با یک جامعه محلی مش، است: «توسعه اعتمادی که به آن نیاز دارید – به طور موجه- زمان زیادی طول می کشد. گاهی اوقات باید مراقب باشید که چقدر عمیق بروید، چیزی که فقط زم، یاد می گیرید که خیلی عمیق رفته باشید!’ پو،ون می گوید.

IDK مت،وژی عمل خود را به ،وان “ایجاد ظرفیت، ساخت هدف، ایجاد انعطاف پذیری” خلاصه می کند. چیزی که در مورد آن نیست، ساختن فی نفسه است که هرگز ،وما راه حل نیست. اما آیا ما دوست داریم بسازیم؟ آره!’

یک پروژه کلیدی در حال انجام در ج، دوون در نزدیکی ساحل Bantham است. توسط Bow که در این منطقه بزرگ شده است رهبری می شود. این مجموعه حول سه ،صر کلیدی متمرکز است: یک کاسه اسکیت جدید (طراحی شده توسط Betongpark) – “در کنار هم قرار دادن اسکیت بورد و کشاورزی”. – همراه با یک مرکز اجتماع کافه و دو پلی تونل که غذای کافه را تامین می کند (طراحی شده توسط IDK).

این پروژه از یک فرآیند مشاوره طول، بیرون آمد که در طول همه‌گیری، 150 نفر برای تماشای آنلاین تنظیم شدند. این پیشنهاد 600 نامه حمایتی را به همراه داشت و بخشی از آن به صورت جمعی تامین شد. ،اصر ساخته شده بخشی از یک طرح جامع گسترده تر در سراسر یک سایت دو هکتاری – زمین کشاورزی بلااستفاده است که در حال بازسازی و کاشت 500 درخت است.

باو می‌گوید: «با توجه به تک‌کشت اکولوژیکی عظیم کشاورزی که بر حومه شهر حاکم است، این مدلی برای استفاده مجدد از زمین به‌طور کلی پایدار است». اما او می افزاید: درختان و گیاهان بسیار کندتر از ساختمان ها رشد می کنند: در حال حاضر بسیار گل آلود است. چیزی در مورد صبر به شما می آموزد.

منبع: توبی کولسون

داخل “هنرستان” مرکز اجتماع

او ساختار کافه را به صورت «سخاوتمندانه متن، اما از نظر مادی ساده» خلاصه می کند. این یک منبع اجتماعی است که او آن را «کمی شبیه یک میخانه دهه 1950» توصیف می کند. این یک مرکز اجتماعی محلی بین نسلی است که فضای انعطاف‌پذیری را برای نمایش فیلم، فروشگاه‌های مبا، و فعالیت‌های مختلف از گروه‌های بازی کودکان گرفته تا جواهرات‌سازی، و همچنین فضاهای اختصاصی کارگاه سفالگری و تخته موج‌سواری فراهم می‌کند.

پو،ون با خنده می‌گوید: «معماری بسیار متن، است – رودی یک ک،یک است» و اضافه می‌کند که این روش «دوست دارد از مواد به روشی بسیار مستقیم استفاده کند و به دنبال کارآمدترین زنجیره تأمین محلی از لحاظ اقتصادی باشد» – که در این مورد به م،ی استفاده از فولاد کشاورزی و ورق پلی کربنات است. بیشتر کارهای آنها بهسازی و یا به قول پو،ون «ساختمان دست دوم» است.

او می‌گوید: «ما باید مفهوم گسترده‌ای از محافظه‌کاری را با مقدار کمی از زیست توده و همچنین توده‌های ساخته‌شده معماری ایجاد کنیم». به گفته او، این رویکردی به مواد است که کاهش کربن را در اولویت قرار می دهد، که به گفته او به همان اندازه عمل شناسی است که آمار.

برای پروژه کامبرین ما با یک مهندس سازه کار کردیم تا راه حلی با کربن کم برای یک قاب پورتال انبار طراحی کنیم که حاوی ،ری از کربن معمولی است. اما وقتی این هزینه تمام شد، به دلیل اتصالات سفارشی کاملاً سفارشی، قیمت آن دیوانه کننده بود. سپس نقشه‌بر مقدار پرسید که آیا ما به ،ید یک قاب از eBay فکر نکرده‌ایم که بتوان آن را به صورت محلی تهیه کرد.

شما همیشه باید همه عوامل را متعادل کنید: هزینه، محیط زیست، روش ساخت و ساز و غیره. رویکرد ما رویکردی کم‌تر به مینیمالیسم است: مینیمالیسم کلیسایی نیست، بلکه به انجام کارهای بیشتر با کمتر فکر می‌کنیم: چرا وقتی می‌تو، شکافی داشته باشی، فاصله‌ای در سایه داشته باشیم؟

داده های پروژه

محل بانتهام، دوون
تکمیل جولای 2022
هزینه ساخت 260000 پوند + مالیات بر ارزش افزوده
سطح ناخالص طبقه داخلی 240 متر2
مشتری خارج از دوون
طراح کاسه اسکیت پارک بتنی
مهندس سازه نایجل ریدلی
مهندس خدمات N/A
پیمانکار اصلی مهندسی کریس هاجسون
انتشار سالانه کربن 18.16 کیلووات ساعت در متر2


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/practice/ways-of-practising-idk