HOK Forward طراحی برای تنوع عصبی فراتر از محل کار را انجام می دهدآ،ین نشریه گروه داخلی HOK به چگونگی ایجاد فضاهایی می‌پردازد که از نیازهای افراد عصبی در فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز اصلاحی، آزمایشگاه‌ها و مکان‌های ورزشی پشتیب، می‌کند.

در سال 2019، HOK کتاب طراحی محل کار نورودیونر را منتشر کرد، یکی از اولین نشریاتی که به بررسی این موضوع پرداخت که چگونه طراحی می‌تواند به افراد دارای تفاوت عصبی (افرادی که دارای تشخیص‌هایی مانند اوتیسم، ADHD، نارساخو، و سندرم تورت هستند) کمک کند تا در مطب احساس راحتی و بهره‌وری بیشتری داشته باشند. این گزارش الهام‌بخش ده‌ها مقاله و ارائه بعدی و همچنین اجرای استراتژی‌های طراحی متنوع عصبی در سراسر محل کار HOK بود.

اما محل کار تنها یکی از محیط‌هایی است که می‌تواند برای افراد عصبی چالش‌برانگیز باشد. در HOK Forward امسال، طراحی فراگیر برای ساختمان های مجتمع، کارشناسان ما استراتژی هایی را برای ،یب استراتژی های طراحی متنوع عصبی در فضاهایی که تمایل دارند بزرگ، پر سر و صدا، شلوغ یا گیج کننده باشند به اشتراک می گذارند. در حالی که طراحی به تنهایی نمی تواند همه چالش های مرتبط را حل کند، اما می تواند این فضاها را به ویژه برای کاربران عصبی-واگرا، دلپذیرتر و سازگارتر کند.

موضوعات پوشش داده شده در HOK Forward امسال عبارتند از:

تنوع عصبی: فراگیری جدید: مروری بر نورواگرایی و نقش طراحی در ایجاد فضاهای سازگارتر و فراگیرتر.

هواپیمایی: کارشناسان هوانوردی + حمل و نقل ما، سفر از طریق یک فرودگاه را از منظر یک مسافر واگرا عصبی ترسیم می کنند و نقاط استرسی را که طراحی می تواند به کاهش هرج و مرج و اضطراب مرتبط با سفر کمک کند، شناسایی می کند.

مراقبت های بهداشتی: طراحان در بخش مراقبت‌های بهداشتی HOK راه‌هایی را بررسی می‌کنند که محیط ساخته‌شده می‌تواند از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی واگرا عصبی، از جمله ارائه‌دهندگان، پزشکان و مراقبان، پشتیب، بهتری کند.

عدالت: متخصصان عدالت ما یک روز از زندگی یک رزیدنت و افسر اصلاحی را بررسی می کنند و شش فرصت طراحی خاص را برای افزایش توانبخشی و حفظ کارمندان پیشنهاد می کنند.

علم + فناوری: طراحان HOK’s Science + Technology راه‌های انس،‌سازی آزمایشگاه‌های تحقیقاتی را با پاسخگویی بیشتر به نیازهای کاربر بررسی می‌کنند. این تیم پنج حوزه را برجسته می‌کند که طراحان می‌توانند آزمایشگاه‌ها را برای محققان در سراسر طیف تنوع عصبی، جامع‌تر و سازنده‌تر کنند.

ورزش ها: کارشناسان ورزش + تفریح ​​+ سرگرمی ما نکاتی را در مورد استقبال و در دسترس‌تر ، مکان‌های ورزشی برای طرفداران عصبی و ورزشکاران به اشتراک می‌گذارند. استراتژی‌ها شامل راه‌هایی برای کمک به افرادی که حساسیت‌های شدید دارند، برای آماده شدن، پیمایش و لذت بردن از تجربه روز بازی هستند.

بازدید کنید ،kforward.com.

توجه: تنوع عصبی اصطلاحی است که برای توصیف طیف گسترده ای از شرایط استفاده می شود، که برخی از آنها احتمالاً به راه حل های طراحی پاسخ نمی دهند. رویکرد HOK به طراحی فراگیر مبتنی بر تجربه ما به ،وان طراح و معمار با هدف ارائه طیف گسترده ای از گزینه ها برای کاربران با نیازهای مختلف است. هر گونه تلاش برای رسیدگی به نیازهای افراد دارای تنوع عصبی باید شامل بررسی سیاست های منابع انس،، اجرای راه حل های فناوری و عملیات ساختم، از جمله ملاحظات دیگر باشد. HOK نشان نمی دهد که هیچ راه حل طراحی مورد بحث در این مقاله و مجموعه قادر به دستیابی به نتیجه خاصی برای یک کاربر است.


منبع: https://www.،k.com/news/2023-07/،k-forward-takes-designing-for-neurodiversity-beyond-the-workplace/