Graeme Nicholls تاییدیه طرح مسکن O شکل گلاسکو را دریافت کرداین پروژه که برای بخشی از پارکینگ آلبیون بین جاده پیزلی وست، جاده بروملون و ادمیستون درایو در نظر گرفته شده است، دارای یک جفت بلوک مس، چهار طبقه و نیمه دایره ای است.

اینها با آجر رو به رنگ قرمز با ملات همرنگ تکمیل خواهند شد و هر بلوک دارای 80 آپارتمان دو خوابه با اندازه های متفاوت بین 75 متر است.2 و 81 متر2. تمامی آپارتمان ها دو بعدی خواهند بود.

این پیشنهاد با حمایت Merchant Homes و اولین بار در سال 2020 فاش شد، این پیشنهاد در یک پارکینگ 900 فضایی در نزدیکی خانه Ibrox باشگاه فوتبال رنجرز قرار خواهد گرفت.

در طول فرآیند درخواست، باشگاه یک بازنگری از تمام تمهیدات پارک در داخل و اطراف ورزشگاه Ibrox انجام داد که طبق گزارش برنامه‌ریزی شورای شهر گ،کو، Rangers FC را قادر ساخت تا فضاها را با استفاده بهتر از سایر فضاهای موجود در اطراف استادیوم منطقی کند. ‘.

این بررسی همچنین تاکید کرد که بسیاری از حامیان دارای حق پارکینگ از فضای پارک خود در روزهای مسابقه استفاده نمی‌کنند، به این م،ی که سایت مازاد بر ا،امات شده است و راه را برای پیشرفت برنامه هموار می‌کند.

این طرح در روز سه شنبه (21 فوریه) به اتفاق آرا توسط اعضای شورا تصویب شد و تعدادی در مورد طرح “غیر معمول” اظهار نظر ،د.

به گفته معمار، شکل طرح پیشنهادی هم «همدردی با تاریخ منطقه است و هم جشنی برای تاریخ آن منطقه» و هم کاربردهای قبلی این قطعه، که قبلا یک استادیوم تازی و زمین تمرین بود.

در یک سند مشورتی قبلی آمده بود: «نقشه‌های تاریخی نشان می‌دهد که این سایت حاوی یک مسیر تازی با ردپای «کاسه» است که ما فکر می‌کنیم بیان آن در هر توسعه جدید جالب خواهد بود. این فرم طرح نیز به خوبی با سایت مطابقت دارد.

طرح ما همچنین یک رنگ تک رنگ را برای ساختمان‌ها پیشنهاد می‌کند که رنگ‌های قرمز آن‌ها با پایه اصلی نمادین Ibrox مطابقت دارد.

‘[In terms of form] پیشنهاد ما شامل دو بلوک نعل ،ی است که از خلیج‌های آجری یکنواخت ساخته شده‌اند که دارای پنجره‌های روی هم با رویه‌های قوسی است. این فرم هم به قوام رسمی بلوک‌های مس، تاریخی موجود در ایبرو، و هم به برخی ویژگی‌های معماری که معمولاً با ساختمان‌های ورزشی و استادیوم‌ها مرتبط است اشاره می‌کند.

بازه زم، آینده این طرح هنوز مشخص نیست.

داده های پروژه

محل Edmiston Drive/Paisley Road West/Skene Road/Hinshelwood Drive/Broomloan Road, Glasgow
مقامات محلی شورای شهر گ،کو
نوع پروژه مس،
مشتری شراکت خانه های تجاری
معمار معماران گریم نیکو،
مهندس سازه مهندسان تی لاوری
مهندس حمل و نقل داگال بیلی همکاران

برنامه تجاری Grame nic،lls ibrox می 2020

برنامه تجاری Grame nic،lls ibrox می 2020


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/graeme-nic،lls-wins-approval-for-o-shaped-glasgow-،using-scheme