Gove 24 میلیون پوند پرتاب می کند و برای “سوپر تیم” برنامه ریزی برای حل مشکلات مسکناو همچنین می‌خواهد خانه‌های بیشتری در محوطه‌های قهوه‌ای ساخته شود – «به‌جای بتن‌ریزی در حومه شهر» – زیرا ،ت تلاش می‌کند تا به تعهد م،فست ۲۰۱۹ خود برای ۱ میلیون خانه جدید تا سال ۲۰۲۴ عمل کند.

به طور رسمی در اوا، امروز (24 ژوئیه) اعلام شد، بسته اقدامات با هدف از بین بردن تنگناهای «خفه کننده و کند ، توسعه»، شامل پیشنهادهایی برای «توربوشارژ ،» خانه سازی در کمبریج است. طرح‌های یک محله شهری جدید که بین 200000 تا 250000 خانه را تحویل می‌دهد – با نام کمبریج 2040 – در اوایل ماه جاری دنبال شد.

دپارتمان Gove، DLUHC، گفته است که از توسعه‌دهندگان خواسته می‌شود تا هزینه‌های بیشتری را «برای کمک به پشتیب، از خدمات برنامه‌ریزی کارآمدتر با کیفیت بالاتر» بپردازند. او همچنین درخواست خود را مبنی بر اینکه همه توسعه‌های جدید باید «زیبا» باشد، مجدداً بیان کرده است و به‌طور رسمی دفتر جدید را راه‌اندازی می‌کند، که به ادعای او به «انقلاب طراحی کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که مردم محلی در نحوه طراحی مسکن نظر دارند».

قو،ن توسعه مجاز موجود نیز کاهش می‌یابد تا فروشگاه‌ها، غذاخوری‌ها و فروشگاه‌های شرط‌بندی به خانه‌هایی تبدیل شوند تا «به جوان‌سازی» خیابان اصلی کمک کنند. و Gove متعهد شده است که نوار قرمز را کاهش دهد تا امکان تبدیل انبارها و تغییر کاربری ساختمان های کشاورزی و انبارهای بدون استفاده را فراهم کند.

وزیر مسکن گفت که بازنگری بیشتری در مورد تمدید حقوق توسعه مجاز برای خانه‌های موجود انجام خواهد شد تا ساخت خانه‌ها به سمت بالا و خارج از طریق گسترش و تبدیل زیربنا آسان‌تر شود.

او گفت: “بیشتر مردم موافق هستند که ما باید خانه های بیشتری بسازیم – سوال این است که چگونه آن را دنبال کنیم.”

به جای بتن ریزی در حومه شهر، ما امروز طرحی را برای ساخت خانه های من، در مکان های من، که حمایت جامعه وجود دارد تنظیم کرده ایم – و ما منابع را پشت سر آن قرار می دهیم تا به تحقق این چشم انداز کمک کنیم.

در قلب این کار، اطمینان از ساختن زیبا و توانمند ساختن جوامعی برای گفتن در توسعه در منطقه خود است.

صندوق 24 میلیون پوندی ارائه مهارت‌های برنامه‌ریزی قول می‌دهد که به مقامات محلی کمک می‌کند تا «پاک‌سازی عقب ماندگی‌ها و به دست آوردن مهارت‌های من،» را انجام دهند.

انتظار می‌رود که تیم جدید «ابر تیم» متشکل از برنامه‌ریزان پیشرو و سایر کارشناسان در سراسر سیستم برنامه‌ریزی برای رفع انسداد توسعه‌های اصلی مسکن کار کنند. اولین استقرار آن در کمبریج خواهد بود.

جک پرینگل، رئیس هیئت مدیره RIBA در پاسخ به این خبر گفت: «اقدامات برای افزایش منابع برنامه‌ریزی برای ساخت خانه‌هایی که به آن نیاز داریم، خوشایند و حیاتی است. خانه های جدید باید با سرعت تحویل داده شوند، و ما باید به دنبال ارائه کیفیت و همچنین کمیت باشیم.

“ما متعهد به همکاری با شرکای خود در ،ت برای ارائه خانه‌هایی با طراحی خوب، قابل دسترس و پایدار در مکان‌هایی هستیم که بیشتر به آنها نیاز دارند.”

ویکتوریا هی،، مدیر اجرایی موسسه برنامه ریزی شهری سلطنتی (RTPI) گفت که پول تعهد شده می تواند “کمک قابل توجهی در کاهش فشار وارد شده بر خدمات برنامه ریزی ،ستان” داشته باشد.

وی افزود: “مقامات برنامه ریزی محلی با منابع خوب، این قدرت را دارند که سهمی منحصر به فرد در مناطق خود داشته باشند و به ارائه خانه های مقرون به صرفه، خدمات عمومی و زیرساخت های حیاتی مورد نیاز افراد، خانواده ها و جوامع کمک کنند.”

Gove در هفته های اخیر بارها در تیتر اخبار بوده است. در پایان ماه گذشته، او از پیشنهادهایی برای رتبه‌بندی به سبک Ofsted برای امتیاز دادن به تلاش‌های توسعه‌دهندگان برای مکان‌سازی حمایت کرد.

او سپس به دلیل بازگرداندن یک سوم بودجه مسکن و،ش پس از ناکامی در ،ج ، 1.9 میلیارد پوند در سال مالی 2022-23، از جمله 255 میلیون پوند برای پروژه های مسکن ارزان قیمت و 245 میلیون پوند برای بهبود ایمنی ساختمان، مورد انتقاد قرار گرفت.

هفته گذشته او با رد برنامه های بحث برانگیز Pilbrow & Partners برای ت،یب و توسعه مجدد فروشگاه پرچمدار خیابان آ،فورد مار، اند اسپنسر، و حکم بازرس برنامه ریزی را رد کرد، موجی از شوک را در صنعت ایجاد کرد.

گوو در نامه تصمیم خود گفت که با استدلال M&S مبنی بر اینکه هیچ جایگزین قابل دوام و قابل تحویلی برای ت،یب وجود ندارد، مخالف است و استدلال می‌کند که این پروژه با انتقال به آینده کم کربن و نیاز به استفاده مجدد از ساختمان‌ها و مصالح موجود سازگار نیست.

نظرات

بن دربی شایر، رئیس طراحی HTA و رئیس سابق RIBA

مایکل گوو کاملاً درست می‌گوید که ما باید ساختمان‌هایی را که قبلاً داریم بهتر کنیم. تصمیمات برنامه ریزی برجسته او در مورد طاق سنگ مرمر لاله و M&S نشان می دهد که او نیاز به به حداقل رساندن کربن تجسم شده را جدی می گیرد. همچنین شنیدن صحبت‌هایی درباره محله‌های شهری با کاربری مختلط با طراحی خوب که سفرهای پایدار را تشویق می‌کنند، بسیار دلگرم‌کننده است.

صحبت از “آزادی های جدید” عمیقا نگران کننده است

به همین ترتیب، صحبت از «آزادی‌های جدید» با هدف دستیابی به چنین نتایجی عمیقاً نگران‌کننده است. کیفیت از یک لسه فر رایگان برای همه به دست نمی آید. مقامات برنامه ریزی محلی از نظر مهارت ها و منابع به شدت تحلیل رفته اند. بازیابی خیابان‌های متروکه و مراکز شهر ما نیازمند مشارکت محلی و مدیریت ابتکارات تحت رهبری جامعه برای بازسازی حس غرور مدنی است. تخصص طراحی شهری برای کمک به شکل گیری محله های کم کربن در آینده به شدت مورد نیاز است.

در اوا، عمر این مجلس است که فرصت زیادی برای گوو وجود دارد که این موضوع را از سر بگذراند. وحشت نکنیم خیلی آسان است که بچه را با آب حمام بیرون بیاوریم!

ویکتوریا دو کروز، رئیس برنامه ریزی و شریک در شرکت حقوقی Forsters

به نظر می رسد که ،ت و DLUHC نسبت به نتایج انتخابات محلی هفته گذشته و انتخابات عمومی قریب الوقوع در سال 2024 واکنش تند و تیز نشان می دهند و اساساً به دنبال این هستند که نشان دهند اقداماتی برای ارائه مسکن و توسعه در دوره فعلی پارلمان انجام شده است.

با توجه به بیزاری محافظه کاران از ایجاد توسعه در کمربند سبز، تمرکز بر درون شهرها منطقی است، اما واقعیت آوردن خانه های بیشتر به شهرها به م،ای ساخت و سازهای بلند برای رسیدن به تراکم لازم است. نه سایت های براون فیلد و نه تبدیل دفتر به resi تعداد خانه های جدید مورد نیاز در سراسر کشور را تا به امروز ارائه نکرده اند.

بعید است که گسترش حقوق توسعه مجاز برای تبدیل مغازه ها باعث افزایش قابل توجه تعداد مسکن شود

تمرکز مجدد بر این مک،سم‌های برنامه‌ریزی، با گسترش حقوق توسعه مجاز برای ،ید و تبدیل تجاری، بعید است که تعداد مسکن را به سطوح مورد نیاز افزایش دهد. اطلاعیه امروز اهمیت حیاتی یک چشم انداز منسجم برای شهرها و شهرهای ما را تشخیص نداد که مسکن تنها یکی از ،اصر رشد اقتصاد و حمایت از مردم است. مسکن در کنار ایجاد شغل، فضایی برای انبارداری و استراتژی ،ده فروشی و اوقات فراغت مورد نیاز است.


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/gove-throws-24m-and-planning-super-squad-at-،using-logjam