ARB معمار را به دلیل عدم صداقت در مورد بازرسی های پروژه سرزنش می کند


[ad_1]

کمیته رفتار حرفه ای هیئت مدیره، پل جرارد اوکین، معمار خوداشتغال برای شرکت خود، معماران پل اوکین، را به دو اتهام مربوط به عدم صداقت در بازرسی از یک ساختمان مجرم تشخیص داد.

کمیته شنید که چگونه O’Kane، مستقر در کانتی داون، دو گواهی پایان عملی را برای یک مشتری امضا کرد، که گواهی می‌دهد او یک ملک را «از شروع ساخت تا تکمیل» در فواصل زم، من، بازرسی کرده است، تا پیشرفت ساخت و ساز را بررسی کند و مطابقت با نقشه های معماری

اما ARB دریافت که معمار، که در جلسه استماع او که بین 12 تا 15 ژوئن برگزار شد، شرکت نکرد، در واقع تنها برای اولین بار ساختمان را پس از تکمیل آن در سال 2009 بازرسی کرده است.

در جلسه شنیده شد که چگونه O’Kane دو گواهینامه مشاور حرفه ای را برای مشتری در می 2014 و نوامبر 2016 امضا کرد، در حالی که مشتری در حال استعلامات پیش فروش برای ملک خود بود، که تحت هدایت معمار دیگری در سال 2009 تکمیل شده بود.

ARB خاطرنشان کرد که مشتری «به محتویات گواهی مشاور حرفه‌ای مورخ 18 نوامبر 2016 هنگام انعقاد قرارداد برای ،ید ملک اعتماد کرده است» که فروش آن در دسامبر 2016 تکمیل شد.

این کمیته شنید که چگونه مشتری بعداً مشکلات مربوط به ملک را تجربه کرد، از جمله ، خوردگی دیوار خارجی و حرکت یک راه پله خارجی، و گزارش ساختاری را در سپتامبر 2020 تنظیم کرد که تعدادی از مسائل ساخت و ساز را تصدیق کرد و توصیه کرد که راه پله ت،یب شود. و با فونداسیون من، بازسازی شد.

اما مشتری زم، که اوکین از خانه بازدید کرد تا آن را در دسامبر 2020 بازرسی کرد، مشکوک شد. او در بی،ه‌ای روز بعد گفت که اوکین به او گفته بود که “او به یاد نمی آورد که پله‌ها در آ،ین بازدیدش سر جای خود قرار داشته باشند”. ، که به نظر او “غافلگیر کننده” بود.

مشتری گفت: “اگر او خانه را بررسی می کرد تا مشخص کند که خانه به طور رضایت بخشی ساخته شده است، نمی توانستم تصور کنم که او از وجود راه پله بیرونی خبر نداشته باشد، زیرا باید از آن برای دسترسی به اتاق بالای گاراژ استفاده می کرد.”

وکلای ARB متعاقباً درخواست‌هایی برای سوابق و اسنادی مبنی بر بازرسی اوکین ارائه ،د، اما در ایمیلی که در ژوئیه 2021 ارسال شد، معمار ادعا کرد که دو سال قبل همه سوابق خود را در یک “عیب عملکرد بزرگ کامپیوتر و دیسک پشتیبان” از دست داده است و “هیچ خاطره ای از جزئیات بازرسی های سایت من در سال 2009 یا 2014 نیست”.

کمیته همچنین شنید که چگونه O’Kane “هیچ توضیح کافی” را به ARB در مورد دلیل امضای گواهی مشاوران حرفه ای برای ساختمان در سال 2014، پنج سال پس از تکمیل آن نداد – دوره زم، که ARB اشاره کرد “بسیار غیر معمول” بود. از آنجایی که «ممکن است در سالهای می، نقصی رخ داده باشد» که به طور بالقوه معمار را در معرض مسئولیت غیر ضروری قرار می دهد.

PCC اوکین را به دلیل رفتار حرفه ای غیرقابل قبول گناهکار تشخیص داد که:

  • او توضیحی در مورد اینکه چرا در سال 2014 گواهی داد که بازرسی هایی را از شروع کار انجام داده است، ارائه نکرد. یا اینکه چرا گواهی داده بود که ملک با استانداردی رضایت بخش و مطابق با نقشه های مصوب طبق مقررات ساختم، ساخته شده است در حالی که هیچ مدرکی در کمیته وجود نداشت که نشان دهد وی ملک را قبل از اتمام آن در سال 2009 بازرسی کرده است.
  • وی همچنین توضیحی ارائه نکرد که چرا با گواهی مشاور حرفه ای دوم در سال 2016 تأیید کرد که از شروع کار بازرسی انجام داده است و چرا گواهی داده است که ملک با استاندارد و استاندارد رضایت بخشی ساخته شده است. مطابق با نقشه های تایید شده بر اساس مقررات ساختم،.

اگرچه کمیته تصدیق کرد که رفتار اوکین “مدت کوتاهی در یک حرفه بی عیب و نقص طول، مدت” بود، اما به این نتیجه رسید که رفتار اوکین “جدی، عمدی و تکراری” بود.

همچنین رفتار معمار را «گمراه‌کننده» و «عدم صداقت» و «عدم صداقت» را نشان می‌دهد و با توجه به «عدم بینش اوکین»، «خطر تکرار» وجود دارد. قدرد، از مسائل و عدم ارائه شواهد اصلاحی.

کمیته به این نتیجه رسید که رفتار اوکین “جدی، عمدی و تکراری” و “اساسا ناسازگار با [him] به معمار بودن ادامه دهد.

ARB تعیین کرد که O’Kane که در سال 1985 در ARB ثبت نام کرده بود، حداقل به مدت دو سال نام خود را از ثبت حذف خواهد کرد. او می تواند پس از دو سال برای ثبت نام مجدد درخواست دهد.

[ad_2]
منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/arb-strikes-off-architect-for-dis،nesty-over-project-inspections