7 اشتباه رایج در طراحی حمام که باید از آنها اجتناب کنیدهیچ ، دوست ندارد حمام او کوچک به نظر برسد، زیرا جایی است که روز خود را از آنجا شروع می کنید و به پایان می رس،د. بدون شک، حمام ها معمولا کوچکتر از هر اتاق دیگری در خانه هستند. فقط به این دلیل که شما یک حمام کوچک دارید، لازم نیست در مورد طراحی و عملکرد آن مصالحه کنید.

ایجاد حتی کوچکترین تغییرات در طراحی حمام کوچک می تواند به شما کمک کند به محض ورود به آن و استفاده راحت از آن احساس آرامش کنید. برای مثال، رادیاتور حوله ای (رادیاتور حوله ای) برای مرتب نگه داشتن حوله ها و گرم و خشک نگه داشتن فضای شما بدون ایجاد احساس تنگی و ،یفی ایده آل است.

با این وجود، در این مقاله، هفت اشتباه طراحی حمام را که احتمالاً در حمام کوچک خود مرتکب می شوید، به اشتراک می گذاریم. برای کشف به خواندن ادامه دهید!

اشتباه طراحی حمام شماره 1: دوری از رنگ

اشتباهات طراحی حمام

منبع: hzcdn.com

بیشتر افراد بر این باورند که رنگ تمام سفید باعث می شود فضای آنها جادارتر به نظر برسد و تا حدودی درست است. وقتی فقط از رنگ‌های سفید استفاده می‌کنید، یک فضای کوچک می‌تواند بزرگ به نظر برسد. با این حال، این همچنین می تواند فضای شما را ،ل کننده و غیر جذاب نشان دهد.

بنابراین، هنگامی که به تم رنگی حمام کوچک خود فکر می کنید، نباید از استفاده از رنگ های پر رنگ اجتناب کنید. به ،وان مثال، اگر از همهتم سفید برای حمام شما، می تو،د گیاهان سبز را قرار دهید و حتی از رنگ های تند برای وسایل ظریفی مانند حاشیه آینه استفاده کنید تا فضای شما جادار و در عین حال پر جنب و جوش به نظر برسد.

اشتباه طراحی حمام شماره 2: انتخاب وسایل تزئینی که خدمت بدون هدف
اشتباهات طراحی حمام

منبع: shgcdn.com

البته، هیچ اشکالی ندارد که حمام کوچک خود را با تکه های استیشن زیبا تزئین کنید، اما در اینجا باید منطقی باشید.

استفاده از وسایل تزئینی برای اه، کاربردی بهترین گزینه شما در اینجا خواهد بود. به ،وان مثال، می تو،د از قفسه ها برای تا زدن و نمایش حوله های حمام زیبا استفاده کنید. همچنین می تو،د از یک شیشه آینه نفیس برای نگهداری توپ های پنبه ای استفاده کنید. همه اینها به شما اجازه می دهد حمام خود را تزئین کنید بدون هدر دادن فضای کوچکی که باید با آن دست و پنجه نرم کنید.

اشتباه شماره 3 طراحی حمام: فکر ن، فراتر از غرور

اشتباهات طراحی حمام

منبع: heartstapps.com

روشویی برای کمک به شما در نگهداری انواع اقلام، از لوازم ضروری حمام و لوازم بهداشتی گرفته تا لوازم بهداشت شخصی، ایده آل است. با این حال، صاحبان حمام‌های کوچک ممکن است وقتی فضای خالی حمام‌شان تمام شود، شروع به شلوغ ، حمام‌هایشان کنند.

شما باید فراتر از غرور فکر کنید و شروع به استفاده از فضای دیوار کنید. به ،وان مثال، نصب قفسه های شناور و ذخیره برخی از اقلام خود بر روی آنها به شما کمک می کند تا حمام خود را بدون شلوغی و منظم نگه دارید و در عین حال از فضای موجود به طور موثر استفاده کنید.

اشتباه شماره 4 طراحی حمام: آزادی طراحی خود را محدود کنید

اشتباهات طراحی حمام

منبع: ،mestratosphere.com

اگرچه ممکن است فکر کنید حمام کوچک شما فقط باید حاوی اقلام خاص حمام باشد، باید در این مورد تجدید نظر کنید. تنها با محصولات مخصوص حمام، فضای شما خیلی خسته کننده و نه چندان راحت به نظر می رسد. صرف نظر از اندازه حمام خود، باید آن را مانند هر فضای دیگری در خانه خود در نظر بگیرید.

مهارت های طراحی داخلی خود را محدود نکنید. از چند کاغذ دیواری یا نقاشی برای حمام خود استفاده کنید تا فضای خود را پر جنب و جوش جلوه دهید. همچنین می‌تو،د چند شمع قرار دهید و از پرده‌های پنجره‌ای قابل شستشو خیره‌کننده برای دوش خود استفاده کنید تا فضا را ارتقا دهید.

اشتباه طراحی حمام شماره 5: فشار دادن در یک حمام و دوش جداگانه

اشتباهات طراحی حمام

منبع: gonyea،mes.com

اگر شما در حال ایجاد برخی از مهم است بازسازی حمام شما و از قبل بد،د که فضای کوچکی برای کار دارید، فشار دادن در یک حمام و دوش جداگانه باعث می‌شود فضای شما تنگ‌تر و کاربردی‌تر به نظر برسد. این هیچ سودی برای شما ندارد

برخی از مردم استفاده از دوش و وان را دوست دارند. اگر شما هم یکی از آنها هستید، بهتر است یک ،یب وان دوش در حمام خود نصب کنید. به این ترتیب، شما همچنین می تو،د ارزش ملک خود را برای ،یداران بالقوه خانه با خانواده افزایش دهید و فضای فعلی خود را کمتر تنگ کنید.

اشتباه طراحی حمام شماره 6: با فرض اینکه حمام های کوچک به ویژگی های فشرده نیاز دارند

اشتباهات طراحی حمام

منبع: thespruce.com

فکر ، به اینکه حمام کوچک شما به ویژگی های کوچک نیاز دارد یکی دیگر از اشتباهات اساسی است که صاحبان خانه هنگام طراحی فضای خود مرتکب می شوند. به یاد داشته باشید که برخی از اقلام مانند میز، سینک و توالت را نمی توان به خطر انداخت، زیرا از این همه ناراحتی ناامید خواهید شد.

فرض کنید می‌تو،د شیرهای کوچک و دیواری یا قلاب‌ها/میخ‌های کوچک را انتخاب کنید، اما وقتی ،ت به مواردی می‌رسد که ضروری هستند، نباید ویژگی‌های خیلی فشرده را انتخاب کنید.

همچنین بخو،د: 21+ ایده برای دوش گرفتن برای ایجاد ظاهری لو، در حمام

اشتباه شماره 7 طراحی حمام: نادیده گرفتن وسایل روشنایی

اشتباهات طراحی حمام

منبع: pinimg.com

نورپردازی می تواند تفاوت زیادی در ظاهر حمام شما ایجاد کند. علاوه بر سبک و کارایی، نورپردازی می تواند به فضای حمام کوچک شما کمک کند که کمتر تاریک، شلوغ و تنگ به نظر برسد.

می تو،د روی یک نورگیر سرمایه گذاری کنید تا نور طبیعی وارد شود، البته اگر فضای سقف شما اجازه دهد. علاوه بر این، چراغ‌های سقفی و دیواری برای اه، کاربردی ایده‌آل هستند و می‌تو،د آنها را با تنظیمات روشنایی مطابق با ترجیحات خود ،یداری کنید.
منبع: https://architecturesideas.com/bathroom-design-mistakes/