6 بهترین طراحی عرشه برای حیاط شما در سال 2023بسیاری از مردم در حال حاضر مشتاقانه منتظر پروژه های حیاط در سال 2023 هستند. چه در حال حاضر یک عرشه موجود دارید و به دنبال بازسازی آن هستید یا می خواهید عرشه فعلی خود را گسترش دهید، پروژه های عرشه الهام بخش زیادی وجود دارد که می تو،د در سال آینده روی آنها کار کنید.

اگر به دنبال ایده های هیجان انگیز برای تغییر حیاط خلوت خود هستید و می خواهید ایده هایی برای توسعه دید خود داشته باشید، راه های زیادی وجود دارد که می تو،د فضاهای زندگی در فضای باز را در سال جاری بهبود بخشید. با این شش ایده طراحی بیشتر از حیاط خلوت خود لذت ببرید.

1. ،یب عرشه آلاچیق

بهترین طراحی عرشه برای حیاط شما

منبع: pinterest.com

برای افزودن جذابیت بصری و ایجاد فضایی صمیمی برای استراحت در حیاط خلوت، یک ،یب عرشه آلاچیق ایجاد کنید. آلاچیق با از بین بردن نور مستقیم خورشید عرشه شما را قابل استفاده تر می کند و در عین حال به شما اجازه می دهد از گرما و نور آن لذت ببرید.

حتی اگر از قبل یک عرشه یا پاسیو دارید، می تو،د یک آلاچیق زیبا اضافه کنید تا قابل استفاده تر شود. شما می تو،د از بین مواد مختلفی که با ظاهر بیرونی خانه خود مطابقت داشته باشد، از جمله چوب، سدر، وینیل یا آلومینیوم را انتخاب کنید. برای مشاوره برنامه ریزی کنید عرشه سازان حرفه ای یا از یک نمایشگاه دیدن کنید تا امکانات بی پای، را که می تو،د ایجاد کنید، ببینید.

2. بهشت ​​سرگرمی حیاط خلوت

با داشتن یک بهشت ​​سرگرمی در حیاط خلوت خود بحث سر زبان ها خواهید بود. می تو،د یک عرشه موجود را تغییر دهید یا یک عرشه کاملاً جدید بسازید که به شما فضایی برای سرگرمی گروه های بزرگی از مردم می دهد.

وقتی در حال پذیرایی از گروه های بزرگ هستید، می خواهید صندلی های مختلفی را انتخاب کنید. چند ،مت بزرگ برای نشستن گروهی ایجاد کنید و چند فضای صمیمی برای زوج‌هایی که می‌خواهند یک لحظه تنها باشند اضافه کنید. یک نوار و یک firepit اضافه کنید و با اضافه ، سطوح مختلف علاقه ایجاد کنید.

3. عرشه رویای خانواده شما

بهترین طراحی عرشه برای حیاط شما

منبع: pinterest.com

وقتی نقشه خود را برنامه ریزی می کنید، تصمیم بگیرید که می خواهید چه کاری انجام دهید. آیا می خواهید خانواده خود را نزدیکتر کنید؟ فضایی ایجاد کنید که بتو،د با هم زمان خود را برای انجام هر کاری که دوست دارید بگذر،د.

شما می تو،د یک اتاق نشیمن در فضای باز درست خارج از اتاق نشیمن داخلی خود بسازید. امکاناتی مانند تلویزیون، شومینه، پنکه های سقفی و مبلمان راحت همگی می توانند در فضای نشیمن در فضای باز گنجانده شوند و نیازی به فدا ، راحتی نیست.

نه تنها از بودن در فضای باز لذت خواهید برد، بلکه باعث می شود کل خانه شما بزرگتر و کمتر محصور شود. و با گرمایش در فضای باز می تو،د در تمام طول سال از این فضا استفاده کنید.

4. عرشه برای حفظ حریم خصوصی

روزهایی که مردم در ایوان های جلویی خود می نشستند و برای رهگذران دست تکان می دادند، مربوط به گذشته است. این روزها بسیاری از مردم بیش از هر زمان دیگری خواهان حفظ حریم خصوصی هستند و شما نیازی به عذرخواهی ندارید. درعوض، اگر حریم خصوصی می‌خواهید، در صورتی که از عرشه خود این امکان را فراهم کند، به احتمال زیاد از آن استفاده خواهید کرد.

صرف نظر از اندازه حیاط خلوت خود، می تو،د یک عرشه خصوصی با صفحه حریم خصوصی با تخته چوب بسازید که یک منطقه خلوت برای استراحت، خواندن کتاب یا نوشیدنی کوکتل فراهم می کند. یک آتشدان کوچک اضافه کنید و یک منطقه سرگرمی صمیمی در فضای باز ایجاد کنید.

بسیاری وجود دارد راه های خلاقانه برای افزودن حریم خصوصی به یک عرشه و همچنان احساس بیرون بودن را به شما می دهد. به ،وان مثال، می‌تو،د پرچین‌های زندگی، پرده‌ها یا مجموعه‌ای از باغ‌های کانتینری را به طراحی عرشه خود اضافه کنید تا به حریم خصوصی مورد نظر خود برسید.

5. یک منطقه ضد آب در زیر عرشه موجود شما

بهترین طراحی عرشه برای حیاط شما

منبع: pinterest.com

آیا در حال حاضر یک عرشه بلند دارید و می خواهید از فضای زیر آن استفاده کنید؟ اغلب، ناحیه زیر یک عرشه مرتفع نیاز به تعمیر دارد. به سختی می توان گیاهان را در آنجا رشد داد زیرا نور کافی وجود ندارد، با این حال خیلی مرطوب است که نمی توان از آن برای نشستن یا تفریح ​​استفاده کرد.

می تو،د یک سیستم زهکشی اضافه کنید و فضای زیر عرشه خود را تغییر دهید. سیستمی از ناودان‌ها و ناودان‌ها می‌تواند آب را منحرف کند و فضایی خشک در زیر عرشه شما ایجاد کند و به شما امکان می‌دهد صندلی، چراغ‌ها، پنکه‌های سقفی و مراکز سرگرمی را اضافه کنید.

6. آشپزخانه در فضای باز

آشپزخانه های فضای باز در چند سال اخیر محبوب بوده اند و اگر هنوز هم ندارید، هنوز دیر نشده است. آشپزخانه های فضای باز به این زودی از مد نمی افتند

یک آشپزخانه در فضای باز می تواند خانواده شما را دور هم جمع کند و خانه شما را در تابستان خنک نگه دارد. خانواده ها به احتمال زیاد در یک آشپزخانه در فضای باز با هم آشپزی می کنند، به خصوص وقتی که به اندازه کافی مجهز به کباب پز، یخچال و پیشخوان باشد. آشپزخانه های فضای باز نیز برای سرگرمی عالی هستند.

یک پیشخوان یا نوار به آشپزخانه بیرونی خود اضافه کنید، خانواده‌تان می‌توانند هنگام آشپزی به شما بپیوندند. از رویاهای بزرگ نترسید و فضا را آنطور که می خواهید بسازید. برای تماشای ورزش هنگام آشپزی و خوردن شام، تلویزیون اضافه کنید. شما همچنین می تو،د آشپزخانه بیرونی خود را به یک سیستم بلندگوی پیشرفته مجهز کنید.

رویای بزرگ

منبع: pinterest.com

اکنون زمان آن است که در مورد پروژه عرشه بعدی خود رویاپردازی کنید و نباید از رویاهای بزرگ بترسید. یک عرشه زیبا می تواند بیشتر از تغییر خانه شما انجام دهد. همچنین می تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد و خانواده شما را نزدیکتر کند.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/best-deck-designs-for-your-yard/