5 ایده منحصر به فرد باغ برای حیاط خلوت شماخودتان را تصور کنید که روی یک صندلی چمنی در وسط زیباترین باغ نشسته اید. آیا می بینی گل ها شکوفه می دهند، سبزترین علف ها و درختان دیوانه وار رشد می کنند؟ آیا می شنوید که باد می گذرد و جایی در پس زمینه آب می آید؟ حالا چشماتو باز کن به باغی که به تازگی دیده اید فکر کنید و آن را با باغی که در حیاط خلوت خود قرار دارد مقایسه کنید. آنها شبیه به هم نیستند، نه؟

خوشبختانه، شما می تو،د کاری در مورد آن بدون عرق ، انجام دهید. چند مرحله ساده باید هوای تازه را به حیاط خلوت شما بیاورد. باغ رویایی خود را در دنیای واقعی ایجاد کنید. شما شایسته مک، آرام و زیبا هستید که در عین حال آرامش بخش و منحصر به فرد باشد، پس بیایید دست به کار شویم.

در اینجا برخی از بهترین ایده های باغی که باید امتحان کنید آورده شده است.

با یک فاکتور Wow شروع کنید

ایده های منحصر به فرد باغ

هر باغی نیاز به چشم نواز دارد. داشتن چیزی که حیاط شما را در تمام طول سال جذاب نگه دارد یک ضرورت است. چیزی که فصلی نیست و به کار زیادی نیاز ندارد، اما فراموش نشدنی است. یک ویژگی هیجان انگیز در باغ مشتاق شما، هیجان انگیز بودن یک کلمه حیاتی است. و آنچه شما نیاز دارید یک حوض کوچک یا آبنما است. چرا آب؟ به خاطر حرکت و صداش.

این توهم ایجاد می کند که باغ شما به تنهایی زندگی می کند. همچنین ثابت شده است که صداهای آب واقعا آرامش بخش هستند. ممکن است به نظر برسد که این چیزها کارهای تعمیر و نگهداری زیادی هستند، اما به سادگی درست نیست. فناوری همچنین در صنعت باغب، در حال پیشرفت است و شما باید از آن بهره ببرید. شما به راحتی می تو،د راه حل های ساده ای را برای باغ خود پیدا کنید، مثلاً توسط Living Water Aeration ارائه شده است و به زودی یک جاذبه اصلی جدید در باغ خود داشته باشید.

گل رز بکار

ایده های منحصر به فرد باغ

برای دقیق تر، یک بوته گل رز بزرگ بکارید. ،ی نیست که قدر زیبایی لطیف این گل زیبا را نبیند. گل رز یکی از محبوب ترین گل های ،یداری شده در جهان است، اما آیا می د،د چند نوع گل رز وجود دارد؟ حداقل 150. یکی را انتخاب کنید که هیجان انگیزترین است و در آب و هوای محلی شما بیشترین ماندگاری را دارد و بلافاصله آن را بکارید.

بزرگترین مزیت داشتن بوته رز، کار کمی است که آن نیاز دارد. تمامی مسئولیت های شما به شرح زیر می باشد. هر از چند گاهی آن را آبیاری کنید و سالی یک بار به آن شکل دهید و برای زمستان روی آن را بپوش،د. گل های ساده ای را که همه در باغ خود دارند را فراموش کنید و سالی چند بار باید آن ها را عوض کنید. در عوض، خانواده و دوستان خود را با تختی از گل رز شگفت زده کنید.

گیاهان برای مک، خوش طعم تر

ایده های منحصر به فرد باغ

گیاهان کمک بزرگی به یک باغ منحصر به فرد هستند. داشتن چند گیاه در باغ شما سه مزیت اساسی دارد. شما محصولات سازگار با محیط زیست عالی برای آشپزخانه خود دارید. این یک پیام واضح است که باغ شما نه تنها برای ظاهر اینجاست، بلکه به اندازه یک باغ کاربردی است. و البته بو. همچنین می تو،د چیزهای خاص تری تهیه کنید. به جای داشتن ریحان و ن،اع اولیه، علف لیمو یا تره فرنگی بکارید. حتی در بخش گیاهان باغ خود متمایز شوید. گیاه، مانند جعفری، مریم گلی، رزماری و آویشن برای حیاط خلوت شما بسیار رایج هستند.

باغ خود را شلوغ کنید

ایده های منحصر به فرد باغ

باغ خود را پر کنید مبلمان فضای باز. این مرحله به تحقیقات بیشتری نیاز دارد زیرا شما فقط می تو،د تصور کنید که چند نوع، شکل و رنگ مبلمان باغ وجود دارد. کاری که باید انجام دهید این است که در وب غواصی کنید و به دنبال برجسته ترین و شگفت انگیزترین قطعات باشید. با صندلی های چمن ساده خود را خسته نکنید. به دنبال مبلم، باشید که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما وقتی با آن گل رز جفت می‌شوید، تازه کاشته‌اید، نفس‌گیر. اینها می توانند مبلمان دست دوم باشند. انتخاب وسایل قدیمی‌تر باغ شما را غیرمعمول‌تر می‌کند و در راه مقداری پول پس انداز خواهید کرد. همچنین، یک نکته مفید این است که به دنبال آموزش های ساده بانوج DIY باشید. با ایجاد باغ منحصر به فرد خود، کمی سرگرم شوید.

نورپردازی که باعث درخشش باغ شما می شود

ایده های باغ منحصر به فرد

ما در مورد این صحبت کردیم که باغ شما در تمام طول سال یک ستاره است و شب نیز مهم است. شام آ، شب در باغ؟ چرا که نه! نور منحصر به فرد را انتخاب کنید و باغ خود را کمی خاص تر کنید. به دنبال اشکال مختلف مانند مکعب یا توپ برای نورپردازی خود باشید و آنها را در مکان های استراتژیک در اطراف باغ خود قرار دهید. گاهی اوقات یک یا دو نور می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. و فراموش نکنید که با رنگ نور می تو،د دیوانه شوید. از رنگ سبز برای یک عصر آرام، قرمز و صورتی برای قرار ملاقات استفاده کنید و در طول مهم، باغ خود مرتباً آنها را تغییر دهید. کوچک و به راحتی قابل توجه است، دقیقا همان چیزی که شما به دنبال آن هستید.

ایده های منحصر به فرد باغ

اکنون که می د،د چگونه باغ خود را به یک جاذبه محلی تبدیل کنید، این ایده ها را از آن خود کنید. شخصیت خود را در فرآیند ارتقاء باغ قرار دهید. و از اینکه کمی دیوانه شوید نترسید. آنچه را قبلا تصور می کردید به خاطر بسپارید و کمی زمان بگذارید تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

بیشتر بخو،د: –
منبع: https://architecturesideas.com/unique-garden-ideas/