مزایا و معایب راهرو آسفالتی چیست؟اگر می خواهید در خانه یا محل کار خود یک راهرو جدید ایجاد کنید، آسفالت یک انتخاب عالی است. به ،وان مثال، آسفالت برای عدم لیز خوردن بسیار من، است، بنابراین رانندگی در هنگام خیس یا یخبندان بیرون بسیار ایمن است.

در این مقاله، مهم ترین چیزهایی را که باید در مورد آسفالت و مزایا و معایب آن برای راهرو جدید خود بد،د، مورد بحث قرار خواهیم داد.

جوانب مثبت انتخاب مسیر آسفالت

بیایید در مورد مزایای انتخاب مسیر آسفالت نسبت به سایر مصالح بحث کنیم.

1. دوام

جاده آسفالت

منبع: pinterest.com

مسیرهای آسفالتی بسیار بادوام هستند و می توانند چندین سال بدون تعمیر دوام بیاورند. اگر مسیر شما در معرض آب زیاد یا شرایط محیطی سخت قرار دارد، باید هر چند سال یکبار آن را مجدداً آب بندی کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

2. کم تعمیر و نگهداری

حتی اگر آسفالت نیازی به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد، چند گام اساسی وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که راهرو در تمام طول سال آب بندی و ایمن می ماند.

از جمله این موارد می‌توان آن را عاری از لکه‌های روغن، لکه‌های ،تیک، مورچه‌ها، رشد گیاهان و سایر ،‌ها نگه داشت. این به جلوگیری از آسیب ناشی از نشت آب یا واکنش های شیمیایی با مواد مورد استفاده در فرآیند نصب کمک می کند.

3. سطح صاف

جاده آسفالت

منبع: pinterest.com

Blacktop همچنین بهتر از مواد دیگر است زیرا سطح صافی دارد که رانندگی روی آن ایمن و راحت است و آلودگی صوتی زیادی ایجاد نمی کند. به ،وان مثال، زم، که سنگ‌های سست یا سایر ،‌ها در ،تیک‌ها گیر می‌کنند یا زم، که زیرشاخه ماشین در هنگام باران یا طوفان برفی به زمین می‌چرخد، این کار می‌تواند کمک کند.

4. کنترل دما خوب

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد Blacktop این است که به ترتیب در تابستان و زمستان سطح زیر را از گرم یا سرد شدن بیش از حد محافظت می کند. به همین دلیل، در مکان هایی که دما از زمستان تا تابستان بسیار تغییر می کند و برف، باران، برف و تگرگ رایج است، مد روز هستند.

5. ماندگاری طول،

جاده آسفالت

منبع: pinterest.com

مسیرهای آسفالتی معمولاً بین 10 تا 20 سال دوام می آورند قبل از اینکه علائمی از سایش مانند ،، سوراخ و پوسته شدن ظاهر شوند. فرض کنید می خواهید مسیر خود را بسازید حتی بیشتر طول بکشد در این مورد، می تو،د سیستمی را انتخاب کنید که به طور خاص برای مناطق پرتردد مانند پارکینگ های تجاری ایجاد شده است.

اگر مراقب باشید که قبل از استفاده از روغن بیشتر، مقدار زیادی روغن را برای مدت طول، بدون تمیز ، کامل روی سطح، در همان محل باقی نگذارید، مفید خواهد بود.

چرا نباید مسیر آسفالت را انتخاب کنید؟

1. سبک ها و رنگ ها کم هستند

آسفالت از نظر سبک و رنگ بسیار محدودتر از سایر مصالح راهرو مانند بتن است زیرا فقط در رنگ مشکی تولید می شود. همچنین درخشش خود را به مرور زمان در مقابل نور خورشید از دست می دهد که می تواند جذابیت آن ها را کاهش دهد. با این حال، اگر یک حاشیه رنگی انتخاب کنید یا نوارهای رنگی را به سطح آسفالت خود اضافه کنید، کاهش این اثر مضر ناشی از اشعه ماوراء بنفش آسان تر خواهد بود.

2. برای نگاه جذاب نیست

اگر آسفالت را برای راهروی خود انتخاب کنید، ، ها و سایر نواقص به راحتی قابل مشاهده خواهند بود زیرا روکش به اندازه مواد دیگر ضخیم نیست. اگر نمی تو،د روز به روز به این معایب نگاه نکنید، به فکر تهیه بتن باشید مسیری به سبک سنگفرش بجای.

3. برای راهروهای شیب دار من، نیست

جاده آسفالت

منبع: pinterest.com

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که اغلب برف می‌بارد و در خیابان‌ها انباشته می‌شود، باید از چیزی غیر از آسفالت استفاده کنید زیرا برای تحمل وزن برف و یخ در زمستان ساخته نشده است. همچنین ممکن است هنگام بارندگی لغزنده شود، که اگر همیشه کنترل ماشین خود را نداشته باشید، رانندگی را خطرناک یا حتی غیرممکن می کند.

4. ممکن است هزینه زیادی داشته باشد

در نهایت، ضروری است بد،د که آسفالت یکی از گران ترین مواد سطحی موجود در بازار است. این می تواند استفاده از آسفالت را برای برخی از صاحبان خانه با بودجه محدود دشوار کند. اما این بدان م،ا نیست که مسیرهای آسفالتی همیشه گرانتر از سطوح دیگر هستند. ارزیابی کنید نحوه نصب راهروهای آسفالتی، مانند تعویض یا روکش ، به جای نصب جدید، و سایر عوامل همگی بر میزان پرداخت شما تأثیر خواهند داشت.

نتیجه

راهروی ساخته شده از آسفالت انتخاب خوبی برای خانه ها و مشاغل است. قوی است، نگه داشتن آن آسان است و با مراقبت من، می تواند سال ها دوام بیاورد. یکی از مهم ترین کارهایی که می تو،د هنگام انتخاب یک متریال جدید برای راهروی خود انجام دهید این است که به مزایا و معایب هر کدام فکر کنید.

آیا یک راهرو ساخته شده از آسفالت برای خانه شما در ایالات متحده به خوبی کار می کند؟ شما تنها ،ی هستید که می تو،د تصمیم نهایی را بگیرید. شما می تو،د این کار را با سنجیدن همه چیزهای خوب در مورد این مواد سطح در برابر همه چیزهای اشتباه انجام دهید.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/pros-and-cons-of-an-asphalt-driveway/