روترینگ 500 در مقابل 600 | مقایسهاگر به دنبال ،ید یک مداد مک،کی جدید هستید، به احتمال زیاد با rOtring مواجه شده اید. rOtring یک برند ابزار نوشتن است که مدادهای مک،کی تولید می کند برای چند دهه

و هنگامی که به مدادهای rOtring نگاه می کنید، ممکن است به آن نگاه کنید rOtring 500 و rOtring 600 به ،وان مداد شروع شما اما ممکن است تعجب کنید که کدام یک به ،وان یک مداد عالی برای استفاده روزمره بهتر عمل می کند.

نگران نباشید، زیرا من هر یک از آنها را بررسی کرده ام تا به شما کمک کنم بفهمید کدام مداد در چه زمینه ای بهتر عمل می کند!

درباره rOtring

rOtring مدت زیادی است که در تجارت ابزار نوشتاری فعالیت می کند و بیش از 90 سال پیش به ،وان یک برند شناخته شده است. rOtring که در اصل یک تولید کننده خودکار بود، در روزگار کنونی خود را به ،وان یک برند برجسته مداد مک،کی تثبیت کرده است.

چیزی که ممکن است در مورد نام آن برای شما جالب باشد این است که “rotring” به “حلقه قرمز” ترجمه می شود، ویژگی که تا به امروز در مدادهای مک،کی آن وجود دارد. این یک شناسه منحصر به فرد است که می تو،د از آن برای شناسایی محصولات rOtring استفاده کنید.

بررسی rOtring 500

rOtring 500 مدل پایه در خط مدادهای مک،کی فقط ژاپنی است که یکی از سه مداد مک،کی است که باید برای استفاده وارد شود. اگر محصولی را در فروشگاه محلی خود پیدا نکردید، لازم نیست نگران باشید.

با بدنه پ،تیکی، rOtring 500 یک مداد مک،کی است که در درجه اول برای اه، طراحی طراحی شده است. این در چهار نوع سرب موجود است: 0.3mm، 0.5mm، 0.7mm و 0.9mm.

ویژگی های rOtring 500

1. طراحی ک،یک rOtring

rOtring 500 بخشی از سری طراحی ک،یک rOtring است که هر کدام دارای چند ،صر طراحی مش، هستند. یکی از این انتخاب های طراحی، شکل شش ضلعی است که از چرخاندن مداد جلوگیری می کند.

بشکه پ،تیکی آن حس سنگینی دارد و لبه های شش ضلعی آن کمی گرد شده است تا احساس ناراحتی نکند. دسته ف،ی، گیره و نوک آن همگی به وزن آن اضافه می‌کنند و در مجموع 16 گرم وزن دارند.

در انتهای دیگر، مداد دارای یک کلاه برنجی است که سیستم تغذیه سرب و همچنین یک پاک کن کوچک را در خود جای داده است. حلقه قرمز امضای rOtring و یک سیستم نشانگر سرب در زیر درپوش پاک کن قرار دارند.

توجه به این نکته ضروری است که 500 تنها در یک رنگ موجود است: مشکی. مداد با استفاده از آنودایز رنگ نمی شود و در عوض سیاه رنگ می شود و ظاهری متفاوت از سایر مدادها ایجاد می کند.

2. مداد طراحی راحت

rOtring 500 به گونه ای طراحی شده است که راحت و کاربردی باشد، به همین دلیل است که طراحی مینیمال دارد. حس سنگین آن به دقت مداد متمایل می‌شود و به شما امکان می‌دهد بدون احتمال لیز خوردن ابزار از روی انگشتان، به کشیدن پیش نویس ادامه دهید.

من شخصا متوجه شدم که مداد آنقدر وزن ندارد که بعد از ساعت ها کار احساس ناراحتی کند. هدف آن تعادل راحتی یک مداد معمولی با عملکرد یک مداد طراحی است.

دسته خنثی شده
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

3. گریپ خنجر

500 دارای یک دستگیره ف،ی پیچ خورده است که مرکز تعادل آن را نزدیک نوک خود نگه می دارد، چیزی که برای پیش نویس من، تر است. نزدیک نگه داشتن مرکز تعادل به نوک، بر دقت مداد افزوده و طراحی آن را هدفمندتر می کند.

من متوجه شدم که 500 را می توان برای مدت طول، بدون هیچ گونه احساس ناراحتی در زیر انگشتانم استفاده کرد، که می تواند برای اه، پیش نویس من، باشد.

4. سیستم پیشروی سرب تاپ ناک

مک،زم داخلی پیشروی لید در rOtring 500 از انواع با ضربه بالا است که هنگام استفاده صدای کلیک ملایم اما قابل توجهی ایجاد می کند. این یک ،صر طراحی ثابت است که در بسیاری از مدادهای rOtring وجود دارد.

این سیستم بدون نمایش هیچ گونه مشکل قابل مشاهده در طول آزمایش من کار می کرد، اگرچه یک مک،سم جمع شدن می توانست افزوده بزرگی را ایجاد کند.

طرفداران

  • مداد مک،کی راحت
  • بخش دستگیره ی ف،ی
  • طراحی ک،یک rOtring
  • تجربه نوشتن قوی

بررسی rOtring 600

rOtring 600، بسیار شبیه به 500، یک مداد نقشه کشی مک،کی است که بخشی از سری مدادهای مک،کی فقط ژاپنی است. تمام ،اصر طراحی ثابت در این سری، مانند حلقه قرمز و لبه های کانتور با یک یا دو تفاوت را نشان می دهد. از برخی جنبه‌ها، 600 را می‌توان برادر بزرگ‌تر از 500 در نظر گرفت که بسیاری از ،اصر طراحی مشابه را به اشتراک می‌گذارد، اما با چند نکته اضافه.

در مقایسه با سایر مدادهای مک،کی طراحی، متوجه شدم که Staedtler 925 و rOtring 600 عملکرد قابل مقایسه ای دارند این در مقایسه rOtring 500، 600 و 800 نیز صادق است مدادهایی که هر کدام در مقایسه عملکرد مشابهی دارند.

ویژگی های rOtring 600

1. طراحی ف،ی

با برداشتن rOtring 600 برای اولین بار، اولین چیزی که در مورد آن متوجه شدم وزن آن بود. دلیل اصلی این امر طراحی کاملاً ف،ی 600 است که باعث می شود وزن آن کمی بیشتر از 500 باشد. و مانند 500، لوله مداد شش ضلعی با لبه های کمی گرد است.

،مت بالای مداد دارای نشانگر درجه سرب و حلقه های قرمز رنگ rOtring است. و از طرف دیگر، نوک دارای یک لوله محافظ است تا سرب را ایمن نگه می دارد و با لبه های مستقیم به راحتی قابل استفاده است.

در نهایت، 600 دارای یک گیره جیب ف،ی محکم است که مقاومت بالایی دارد و نمی شکند. در واقع آنقدر قوی است که بستن آن به جیب تا حدودی دشوار است.

احساس نوشتن در درجه حرفه ای
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

2. احساس نوشتن حرفه ای

این مداد سنگین است و برای افرادی که نیاز به استفاده طول، مدت از مداد مک،کی دارند من، است. نوک آن برای کار با ابزارهای دیگر مانند خط کش طراحی شده است، اما می توان از آن برای مقاصد نوشتاری معمولی نیز استفاده کرد.

طراحی با 600 کنترل‌شده و دقیق به نظر می‌رسد و وزن آن تضمین می‌کند که نوک آن هرگز تاب نمی‌خورد یا از روی انگشتان شما نمی‌لغزد.

3. دستگیره متالیک خنجر

600 به جای طراحی شش ضلعی 500 دارای یک دستگیره ف،ی گرد است. این امر کنترل مداد را آسان می کند و تعادل آن را در طول آن توزیع می کند.

راستش را بخواهید، حتی با وزنی که دارد، 600 برای مدت طول، کار ، احساس ناراحتی نمی کند.

4. طراحی متمرکز

600 مانند یک مداد بسیار متمرکز است که می تواند مانند یک مداد معمولی عمل کند اما در یک محیط حرفه ای در بهترین حالت خود قرار دارد. من متوجه شدم که بیشتر از مدادهای دیگر ضربات عمدی انجام می دهم، که معمولاً برای کارهای دقیق من، است.

طرفداران

  • بدنه ف،ی
  • مداد مک،کی دقیق
  • اسان برای استفاده
  • دستگیره ف،ی گرد

منفی

  • گیره جیب ممکن است به راحتی روی آن ن،بد
روترینگ 500 در مقابل نتیجه گیری 600
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

روترینگ 500 در مقابل 600 نتیجه گیری

با توجه به وزن نسبتا سبک و قیمت پایین تر، 500 به ،وان یک ابزار روزمره با ارزش برای نوشتن من، تر است. بدنه پ،تیکی آن تعادل خود را کمی دور از نوک نگه می دارد که در صورت نیاز می توان از آن به ،وان یک مداد دقیق استفاده کرد.

از سوی دیگر، مداد مک،کی rOtring 600 بیشتر شبیه ابزاری است که به شدت برای اه، پیش نویس طراحی شده است. وزن و احساس آن به مداد کیفیتی می بخشد که کار با آن آسان است – چیزی که به طور ی،ان برای طراحی، یادداشت برداری و اه، پیش نویس من، است.

با وجود تفاوت‌ها، می‌تو،د این ابزارها را بدون هیچ مشکلی به ،وان ابزارهای روزمره حمل کنید. و در پایان روز، انتخاب بین یکی یا دیگری تا حد زیادی به آنچه از آن می خواهید بستگی دارد.


منبع: https://www.architecturelab.net/rotring-500-vs-600/