جیمز کرنر و vPPR برای Camden Highline موفق شدنداین دو راه‌آهن در ماه مه گذشته طرح‌هایی را برای بازسازی 1.2 کیلومتر راه‌آهن بلااستفاده در کامدن، شمال لندن ارائه ،د و آن را به یک پارک مرتفع تبدیل ،د.

معماران در یک مسابقه بین المللی برای طراحی هایلاین در فوریه 2021 به ،وان بخشی از یک تیم 11 نفره برنده شدند.

پارک خطی 35 میلیون پوندی در نهایت شهر کمدن و بازار معروف آن را از طریق خیابان کملی به کینگز کراس وصل می‌کند و فاز اولیه هایلاین باغ‌های کمدن و خیابان رویال کالج را به هم متصل می‌کند.

این ا،یستم آرام و آرام که در ارتفاع 8 متری از سطح زمین قرار دارد، دارای ورودی هایی در خیابان های کمدن، خیابان کالج سلطنتی، خیابان کملی و راه یورک خواهد بود.

این پارک بزرگ دارای باغ‌ها و مسیرهای پیاده‌روی، مناطق نشیمن، کافه‌ها، مداخلات هنری و فرهنگی، فضاهایی برای فعالیت‌های خیریه، مناطقی برای بازی کودکان و بالکن جنگلی مشرف به شهر کمدن است.

این طرح زیستگاه های حیات وحش جدیدی را برای پرندگان، ،ات و حیوانات ایجاد می کند، با این طرح جامع بر «فرصت تنوع زیستی با طرح های کاشت و زیستگاه های حیات وحش که بر محدودیت های سایت غلبه می کند» تمرکز دارد. یک «بالکن جنگلی» «محیط جنگلی طبیعی را که مشرف به زندگی شهری پرهیاهوی شهر کمدن است» فراهم می‌کند.

جیمز کورنر، طراح اصلی، گفت که این پارک در آسمان «به ،وان یک رشته سبز رنگ، راهرو تنوع زیستی و یک رفاه اجتماعی عمل خواهد کرد».

وی گفت: این فرصتی برای هنر و فرهنگ و فضایی ضروری برای جوانان برای بررسی و یادگیری طبیعت خواهد بود.

Camden Highline یک پروژه شهری خارق‌العاده و دقیقاً از نوع پروژه‌های آینده‌نگر و فراگیر است که ممکن است به گرد هم آوردن ما در زمان‌های سخت کمک کند.

Simon Pitkeathley، مدیر اجرایی کامدن هایلاین، گفت: “بررسی از یک نسخه چاپی Google Earth، که روی میز ما با هم ،بانده شده است، به یک چیز طراحی شده واقعی با مجوز برنامه ریزی، شگفت انگیز است.”

تیم طراحی کامل این پروژه عبارتند از James Corner Field Operations، Piet Oudolf، vPPR Architects، Street Space، Hew Locke، Speirs + Major، Pentagram، AKT II، Atelier Ten، Tony Gee و RLB.

James Corner Field Operations با همکاری Piet Oudolf که همچنین در پروژه Camden کار می کند و Diller Scofidio + Renfro، High Line اصلی را در نیویورک طراحی کرد.

انتظار می رود این پارک در فازهای مختلف از سال 2025 افتتاح شود.

طراحی آ،ونومتری کمدن هایلاین

منبع: Camden Highline


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/james-corner-and-vppr-win-go-ahead-for-camden-highline