برندگان جوایز جین درو و آدا لوئیس هاکستبل اعلام شدندفیلیس لمبرت، معمار و حامی کانادایی، برنده جایزه آدا لوئیز ها،تبل برای مشارکت در معماری است، که از افرادی که در صنعت معماری گسترده‌تر کار می‌کنند و سهم قابل توجهی در معماری و محیط ساخته شده‌اند، تقدیر می‌کند.

سجیما یکی از بنیانگذاران SANAA برنده پریتزکر است که با Ryue Ni،zawa در توکیو در سال 1995 تاسیس شد و کار خود را در دفتر تویو ایتو آغاز کرد و دفتر خود را به نام Kazuyo Sejima & Associates در سال 1987 تأسیس کرد. Sydney Modern, طراحی شده توسط SANAA، در پایان سال گذشته افتتاح شد و اولین پروژه این عمل در استرالیا است.

SANAA همچنین به دلیل طراحی گا،ی های هنری مانند موزه جدید هنرهای معاصر در نیویورک، 21 معروف است.خیابان موزه هنرهای معاصر قرن در کانازاوا، لوور-لنز در فرانسه و پروژه‌های مدرن سیدنی در نیو ساوت و،. سال گذشته، Sejima و Ni،zawa جایزه معماری 2022 Praemium Imperiale را دریافت ،د.

غرفه سرپانتین SANAA

منبع:ریچارد مار،

غرفه سرپانتین SANAA در لندن از سال 2009

جایزه معماری جین درو به افتخار جین درو، که م،ع ،ن در حرفه ای مردانه بود، نامگذاری شده است. او در سال 1929 از AA فارغ التحصیل شد و پس از جنگ جه، دوم تمرین خود را آغاز کرد. کار او نقش مهمی در معرفی جنبش مدرن در بریت،ا ایفا کرد.

بنابراین، این جایزه به یک طراح معماری که با کار و تعهد خود به طراحی برتر، شهرت ،ن در معماری را ارتقا داده است و بخشی از جوایز W است که توسط AJ و AJ اداره می شود، قدرد، می کند. بررسی معماری. برندگان قبلی عبارتند از: فرشید موسوی (2022)، کیت مکینتاش (2021)، یاسمین لاری (2020)، الیزابت دی، (2019)، آماندا لیوت (2018)، دنیس اسکات براون (2017)، اودیل دک (2016)، بنیانگذاران Architects ایوان فارل و شلی مک نامارا (2015)، زاها حدید (2014)، کاترین فیندلی از اوشیدا فایندلی (2013) و اوا جیرجیچنا (2012).

لمبرت به خاطر سفارش و همکاری با میس ون در روهه برای طراحی ساختمان سیگرام در دهه 1950 و تأسیس مرکز معماری کانادا (CCA) در سال 1979 مشهور است.

فیلیپ جانسون، لودویگ میس ون در روهه و فیلیس لامبرت در مقابل تصویری از مدل ساختمان سیگرام، نیویورک، 1955

فیلیپ جانسون، لودویگ میس ون در روهه و فیلیس لامبرت در مقابل تصویری از مدل ساختمان سیگرام، نیویورک، 1955

آ،ین کتاب لمبرت مشاهده ثابتی است که زیربنای همه رویکردها است، توسط منتشر خواهد شد لارس مو، در مارس 2023، و در حال حاضر مشغول کار بر روی کتاب بعدی خود است. شهر شما چگونه رشد می کند؟، که اوا، سال جاری منتشر خواهد شد.

جایزه Ada Louise Huxtable به افتخار منتقد معماری آدا لوئیز ها،تبل – اولین منتقد معماری تمام وقت در یک رو،مه آمریکایی در هنگام پیوستن به نیویورک تایمز. او بعداً در سال 1970 اولین جایزه پولیتزر را برای نقد دریافت کرد. این جایزه برای منتقدان، سیاستمداران، مشتریان و برنامه ریزان یا هر ،ی که بر فرهنگ معماری تأثیر می گذارد آزاد است.

برندگان قبلی عبارتند از: مونا هاتوم مجسمه‌ساز و هنرمند بریت،ایی-فلسطینی (2022)، لسلی لوکو (2021)، معلم و نویسنده، بئاتریز کولومینا (2020)، عکاس و هلن بینه (2019)، هنرمند هلندی، مادلون ویریزندورپ (2018)، مجسمه ساز ریچل وایترید (2017)، مدیر سابق گا،ی سرپنتاین جولیا پیتون جونز (2016) و حامی معماری جین پریستمن (2015).

سجیما برنده جایزه جین درو 2023 در W Lunch صحبت خواهد کرد، جایی که برندگان جایزه Moira Gemmill و جایزه MJ Long معرفی خواهند شد. W Lunch در روز جمعه، 3 مه در مرکز هنر Battersea برگزار می شود.

برای رزرو بلیط و ،ب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید w-programme.architectural-review.com


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/winners-of-jane-drew-and-ada-louise-huxtable-prizes-announced