این ترفندهای پرطرفدار وقت و پول را هدر می دهند!به درستی بشویید، مرتب کنید و خشک کنید: هک های متعددی در اینترنت در حال پخش است. آنها اغلب راه حل های ساده و هوشمندانه ای برای مشکلات پیچیده مربوط به لباسشویی ارائه می دهند. متأسفانه، علاوه بر ترفندهای مفید متعدد، تعدادی نیز وجود دارند که به سادگی کار نمی کنند. با کمال تعجب، بسیاری از آنها از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. در ادامه بخو،د تا بد،د کدام هک های لباسشویی فقط پول و زمان را هدر می دهند!

با آسپرین دوباره سفید و زرد می‌شوید؟ این کار نمی کند!

سفید شدن مجدد لباس ها با آسپرین یک افسانه است

تبلیغات

هک: باید 5 قرص آسپرین را در آب داغ حل کنید و لباس های شسته شده را در آب خیس کنید تا دوباره تغییر رنگ و سفید شود. پس از آن، لباس‌ها شسته می‌شوند. نسخه محبوب دیگر: قرص های آسپرین را در ظرف لباسشویی اضافه کنید.

واقعیت: اثر قرص آسپرین به ،وان یک عامل سفید کننده از نظر علمی ثابت نشده است. آسپرین حاوی اسید استیل سالیسیلیک است که خاصیت سفید کنندگی نیز ندارد. علاوه بر این، مسئله دفع صحیح دارو نیز وجود دارد. آسپرین را نباید در فاضلاب، بلکه در ، های باقیمانده دفع کرد. بنابراین این ترفند کنجکاو نمی تواند کاری انجام دهد. اما پس چرا بسیاری از مردم در مورد هک گزارش مثبت می دهند؟ آب داغی که لباس ها برای ساعت ها یا یک شب در آن خیس می شوند می تواند لکه ها و زردی خاصی را از بین ببرد. یا حداقل به حذف آنها در هنگام شستشو کمک کنید.

هک لباسشویی: ودکا می تواند بوی کپک زدگی را از بین ببرد!

لباس های شسته شده بوی کپک می دهد چه باید کرد

تبلیغات

هک: بسیاری از ما حداقل یک بار آن را تجربه کرده‌ایم: لباس‌های شسته شده تازه بوی کپک می‌دهند. از سوی دیگر گفته می شود که ودکا کمک می کند – اگر الکل را در ماشین لباسشویی بریزید، می تو،د آن را ضدعفونی کنید و باکتری هایی را که مسئول بوی بد هستند از بین ببرید. حدود 40 میلی لیتر ودکا به محفظه دوز ماشین لباسشویی اضافه می شود. سپس یک چرخه شستشوی خالی در دمای 90 درجه سانتیگراد شروع می شود. صبر کنید تا دستگاه با آب پر شود و سپس م، را فشار دهید. بگذارید حدود 45 دقیقه بماند و سپس چرخه شستشو را دوباره شروع کنید.

واقعیت: مقدار ودکا خیلی کم است و با آب رقیق می شود (بسته به ظرفیت بار می تواند بین سه تا نه لیتر در ماشین لباسشویی باشد) به قدری که هیچ اثر ضد عفونی کننده ای ندارد. با این حال، چیزی که واقعاً باکتری های ماشین لباسشویی را از بین می برد، این است که هر سه هفته یک بار در دمای 90 درجه سانتیگراد اجرا کنید و از مواد شوینده همراه با سفید کننده استفاده کنید. تمیز ، منظم ماشین لباسشویی نیز در این مورد بسیار مهم است.

نمک می تواند از خونریزی لباس ها جلوگیری کند؟ نه، اما می تواند رنگ ها را تازه کند

هک های لباسشویی که کار نمی کنند اما زمان و پول را تلف می کنند

هک: قرار است یک فنجان نمک از خونریزی برخی لباس ها و لکه دار شدن بقیه لباس ها جلوگیری کند.

واقعیت: در واقع این هک پیشینه علمی دارد. برای تثبیت رنگ ها در پارچه ها به طور مرتب از نمک استفاده می شود. با این حال، پس از پایان رنگرزی، نمی تو،د این فرآیند را لغو کنید. هنگامی که رنگ ها بد تنظیم شوند، لباس همیشه خونریزی می کند. همچنین نمک حتی اگر از قبل در آب حل شده باشد می تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند.

با این حال، نمک می تواند کارهای زیادی انجام دهد و رنگ منسوجاتی را که قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیستند، تازه کند. برای این کار، ابتدا پارچه یا وسیله (مثلاً ،ن تزئینی) را در یک کیسه پ،تیکی قابل مهر و موم قرار دهید. سپس 3 تا 4 فنجان نمک به کیسه اضافه کنید و درب آن را ببندید و به شدت تکان دهید. متوجه خواهید شد که رنگ نمک تغییر می کند و پارچه ها تازه تر به نظر می رسند.

هک لباسشویی: نرم کننده می تواند لباس های چروکیده را نجات دهد؟

هک های لباسشویی که کار نمی کنند

هک: آیا لباس هایی دارید که در ماشین لباسشویی چروک شده اند و نمی د،د که آیا می توان آنها را نجات داد؟ طبق ترفند بعدی باید لباس های شسته شده را در یک سطل قرار دهید و در آب گرم خیس کنید. چند حبه نرم کننده را در آب اضافه کنید، بگذارید پانزده دقیقه خیس بخورد و سپس روی حوله خشک کنید.

واقعیت: در واقع، این هک به طور شگفت انگیزی حداقل تا حدی موثر است. همانطور که نرم کننده با شل ، گره ها به موهای درهم کمک می کند، می تواند گره های پارچه را نیز باز کند. البته تاثیر آن بسیار محدود است. نرم کننده می تواند کمک کند، به خصوص در مورد لباس های پشمی مانند ژاکت هایی که فقط کمی کوچک شده اند. کاری که در هر صورت نمی تواند انجام دهد، صرفه جویی در منسوجات به شدت کوچک شده است. لباس‌های نخی مانند شلوار جین، تی‌شرت یا لباس را دیگر نمی‌توان با حالت‌دهنده نگهدارنده ذخیره کرد.

هک لباسشویی که کار نمی کند: آب لیمو لکه های مواد شوینده را پاک می کند

نکاتی برای پاک ، لکه های مواد شوینده

هک: لکه های مواد شوینده ناخوشایند هستند و روی لباس های تیره بیش از حد خودنمایی می کنند. اما اگر لکه را با آب لیموی تازه فشرده درمان کنید، به سرعت از شر آنها خلاص خواهید شد.

واقعیت: به نظر می رسد خوب است، اما متأسفانه ترفند کار نمی کند. عمدتاً به این دلیل که آب لیمو برای از بین بردن لکه ها کافی نیست. قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی و شروع چرخه آبکشی بسیار آسان تر و ایمن تر است.

در زندگی روزمره مرتکب اشتباه در شستن لباس ها می شود. با این حال، عواقب آن – لکه‌ها، بوها و لباس‌های چروکیده – قرار است به سرعت و به راحتی توسط هک‌های خاصی برطرف شوند. متأسفانه همه ترفندها کارساز نیستند و برخی از آنها صرفاً اتلاف وقت و پول هستند.


منبع: https://deavita.net/laundry-hacks-not-work-tricks-waste-money-time.html