انواع رایج دریچه های سقفی (دریچه های ورودی و خروجی)هنگامی که در یک محله قدم می زنید و چشمان خود را برای پشت بام ها باز نگه می دارید، احتمالاً طیف گسترده ای از موجودات را می بینید که راه خود را به سمت این سطوح مرتفع و استراحت می کنند. این تعداد زیاد نفوذ سقف کار خاصی دارند تا اطمینان حاصل کنند که سقف و خانه شما مطابق با هدف کار می کنند.

دریچه های پشت بام یک سوراخ بسیار مهم در سقف شما هستند. اگرچه دریچه های سقفی در اندازه ها و اشکال مختلف هستند، اما همه آنها یک هدف را دنبال می کنند: آنها به خانه شما اجازه می دهند به درستی نفس بکشد. در حالی که برخی از دریچه‌های سقف کارآمدتر از بقیه هستند، همه دریچه‌ها اجازه می‌دهند هوای تازه وارد خانه شما شود یا هوای کهنه را از اتاق زیر شیرو، شما خارج می‌کند.

دریچه های سقفی چیست؟

دریچه های سقف

منبع تصویر: positiveroofing.co.uk

دریچه سقفی با صدها نصب در صنایع مختلف، نام بزرگی در بازار هواکش توربین های بادی است. با سابقه موفقیت و تخصص در ارائه نتایج برای صنعت های مختلف عمودی و مارک های معروف، یک دریچه سقف به سرعت به بالای بخش تهویه سقف هوا و ورق های سقف می رسد.

هدف اصلی از نصب دریچه های سقفی که به ،وان دریچه های زیر شیرو، نیز شناخته می شوند، کاهش تجمع هوای گرم و مرطوب در تابستان و جلوگیری از تجمع آب در زمستان است. شما می تو،د با اجازه دادن به هوای گرم، مرطوب یا کهنه از طریق پنجره ها یا درهای باز، آسایش خانه خود را بیشتر بهبود بخشید.

اهمیت دریچه های سقفی

دریچه های سقف

منبع تصویر: positiveroofing.co.uk

دریچه های سقفی در آب و هوای گرم و سرد مهم هستند. در زمستان، در آب و هوای سرد، هوای گرم محبوس شده در اتاق زیر شیرو، می تواند باعث شود برف به سرعت آب شود و دوباره به صورت یخ منجمد شود. زونا و ناودان ممکن است به دلیل سدهای یخی روی سقف آسیب ببینند.

تراکم هوای گرم در اتاق زیر شیرو، می تواند باعث رشد کپک و کپک شود. علاوه بر این، در نتیجه ،وج هوای گرم از اتاق زیر شیرو، و پشت بام، ساختمان هایی با اتاق زیر شیرو، دارای تهویه من، در آب و هوای گرم، دمای داخلی کمتری را تجربه می کنند و نیاز به خنک کننده کمتری از دستگاه های تهویه مطبوع دارند.

در آب و هوای گرم‌تر، تهویه نامن، می‌تواند منجر به فرسودگی بیش از حد سقف‌های آسفالتی شود و ضمانت‌های مواد ارائه شده توسط ا،ر تولیدکنندگان را باطل کند. علاوه بر این، ممکن است منجر به ،ابی زیرسازی کاشی های سفالی و بتنی سقف شود.

سبک های تهویه

به زبان ساده، تهویه هوای جدید را جایگزین هوای قدیمی می‌کند. چنین رویکردی در سقف‌سازی هیجان‌انگیز و حیاتی است، همانطور که در هر جنبه‌ای از زندگی وجود دارد.

با توجه به جریان طبیعی هوا، مشخص می شود که چقدر مهم است که سقف دارای دریچه های ورودی و ،وجی باشد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام سیستم دریچه سقف برای خانه و بودجه شما ایده آل است، درک اینکه چگونه این دو مکمل یکدیگر هستند بسیار مهم است.

1. دریچه های ورودی

تهویه ورودی، که هوای خنک و تازه را وارد می کند، نیمی دیگر از راه اندازی موفق تهویه است. دریچه های ورودی که در پایین تر از دریچه های اگزوز در خط سقف قرار دارند، اجازه می دهند هوای خنک تری وارد فضای اتاق زیر شیرو، شود.

دریچه های Soffit- محبوب ترین نوع دریچه های ورودی

منبع تصویر: myroofhub.com

تهویه ورودی هوای گرم اتاق زیر شیرو، را هنگامی که هوای خنک‌تری از زیر هوای گرم وارد می‌شود، فشار می‌دهد. این هوای ورودی خنک‌تر به بیرون راندن هوای گرم از خانه کمک می‌کند تا زم، که دریچه‌های ،وجی با سطح من، داشته باشید.

استفاده از دریچه اگزوز برای خارج ، هوا از اتاق زیر شیرو، یک چیز است، اما دریچه های ورودی نیز برای ایجاد جریان هوا و معرفی هوای تازه پس از حذف هوای قدیمی ضروری هستند. دریچه های ورودی شامل دریچه های زیرانداز، دریچه های شیرو،، دریچه های فاسیا و دریچه های لبه قطره ای هستند.

2. دریچه های اگزوز

هوای گرم بالا می رود، که برای تهویه فضای اتاق زیر شیرو، مفید است زیرا می خواهید هوای گرم و مرطوب را از آنجا خارج کنید. اگر هوای گرم راکد بماند، ممکن است در نهایت کپک و کپک زدگی ایجاد شود.

دریچه های ،وجی، که برای خلاص شدن از هوای کهنه استفاده می شوند، معمولاً به سمت قله سقف نصب می شوند. دریچه رج معمولی ترین نوع دریچه اگزوز سقفی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که دریچه های برآمدگی و اگزوزهای مشابه برای خلاص شدن از شر هوای کهنه، گرم و مرطوب عالی هستند، آنها تنها نیمی از یک ایده طرح سقف خوب هستند.

انواع دریچه های سقفی

1. دریچه های ریج

دریچه ریج

منبع تصویر: northfaceconstruction.com

نصب یک سری دریچه های برآمدگی در طول تاج سقف معمول است. این نوع دریچه به دلیل دید کم از سطح زمین محبوبیت زیادی دارد.

،ات، باران، ، و برف می توانند وارد اتاق زیر شیرو، شوند، اگر دریچه هوا فیلتر نداشته باشد، حتی اگر بسیار رایج باشند. دریچه پشتی یک دریچه غیرفعال است که حفره ای برای حرکت هوا در اتاق زیر شیرو، شما ندارد.

2. دریچه های آف ریج

دریچه های آف ریج

منبع تصویر: myroofhub.com

با توجه به این واقعیت که آنها به جای خود برجستگی در میان زونا شما قرار می گیرند، دریچه های خارج از رج بیشتر با دریچه های جعبه ای قابل مقایسه هستند. با این حال، آنها از نظر ظاهر و عملکرد شبیه دریچه های پشته سنتی هستند.

دریچه های خارج از رج تقریباً به اندازه سایر انواع دریچه های اگزوز رایج نیستند، تا حدی به این دلیل که کارایی کمتری دارند و کوچکتر هستند. با این حال، آنها برای سقف های بدون خط ا،اس طول، و آنهایی که به دریچه ای زیباتر از جعبه نیاز دارند، موثر هستند.

3. دریچه های جعبه ای (با نام مستعار Louver Vents)

دریچه جعبه ای: انواع دریچه های سقفی

منبع تصویر: northfaceconstruction.com

هنگام تصویربرداری از یک دریچه اگزوز روی سقف، تصویری که احتمالاً به ذهن می رسد یک دریچه جعبه ای است. آنها گسترده هستند اما فاقد زیبایی دو گونه اخیری هستند که در مورد آنها صحبت کردیم.

دریچه های جعبه ای برای بیرون راندن فوری هوای گرم بسیار عالی هستند، اگرچه ممکن است به اندازه انواع دیگر دریچه ها موثر نباشند. آنها اغلب نزدیک به تاج قرار می گیرند، اما نه هر چند فوت روی آن.

آنها همیشه پایه ضخیم تری دارند که چشمک می زند تا از نشتی اطمینان حاصل شود، و ممکن است در رنگ های مختلف برای مطابقت با زونا شما پیدا شوند.

4. دریچه های خورشیدی

دریچه های خورشیدی

منبع تصویر: myroofhub.com

مشابه دریچه های برق، دریچه های خورشیدی انرژی خود را از خورشید می گیرند. مزایای صرفه جویی در انرژی این دریچه ها قابل توجه است، اما در هنگام شارژ شدن باتری خورشیدی خاموش می شوند.

با توجه به مقدار انرژی مورد نیاز برای راه اندازی موتور، پنل خورشیدی نصب شده نمی تواند به اندازه کافی شارژ را حفظ کند تا دریچه به طور مداوم کار کند. در نتیجه، کو، گازی شما ممکن است در زم، که باتری شارژ می شود مدت بیشتری کار کند و هزینه انرژی شما را افزایش دهد.

5. توربین های سقفی (با نام مستعار تهویه گرداب)

توربین های سقفی (با نام مستعار تهویه گرداب)

منبع تصویر: myroofhub.com

دریچه‌های توربین که پرندگان چرخشی نامیده می‌شوند، با ایجاد یک اثر کششی از طریق افزایش گرمای همرفت، هوای اتاق زیر شیرو، شما را حتی در زم، که باد وجود ندارد حرکت می‌دهند. اگر این دریچه به درستی قرار داده شود، هوای اتاق زیر شیرو، شما حدود 10 تا 12 بار در ساعت جابجا می شود.

افسانه ای وجود دارد مبنی بر اینکه باران، برف و ،ات می توانند از طریق دریچه های توربین وارد خانه شما شوند، زیرا بر روی آنها لت هایی وجود دارد و به اتاق زیر شیرو، باز می شوند. با این حال، آنها ساخته شده اند، بنابراین هیچ کدام از اینها تا زم، که دریچه از بین نرود، اتفاق نمی افتد.

6. دریچه های کوپول

دریچه های کوپول

منبع تصویر: myroofhub.com

دریچه های کوپولا یک انتخاب عالی برای بهبود جذابیت خانه شما هستند. آنها می توانند در اندازه ها و سبک های مختلف باشند و توجه را به بالای خانه شما جلب کنند.

اینها دارای اشکالی هستند که گران هستند و قیمت آنها از حدود 1000 دلار شروع می شود. علاوه بر این، نصب آنها می تواند چالش برانگیز باشد و نسبت به انواع دیگر دریچه ها به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

7. دریچه های برق

سیستم تهویه اتاق زیر شیرو، برقی سیمی سخت

منبع تصویر: myroofhub.com

دریچه‌های برقی، دریچه‌های دایره‌ای کم حاشیه هستند که معمولاً در پشت بام‌ها یافت می‌شوند. فن های برقی در نزدیکی خط ا،اس سقف (بالاترین نقطه) نصب می شوند و هوای گرم را از اتاق زیر شیرو، خارج می کنند.

استفاده از رطوبت گیر برای کنترل عملکرد دریچه های برق در ماه های سرد توصیه می شود.

اگر اتاق زیر شیرو، تهویه نشود، تراکم ناشی از رطوبت بیش از حد ایجاد می شود که بر عمر سقف شما تأثیر می گذارد. علاوه بر این، موتورهای دریچه قدرت دارای نرخ ،ابی بالایی هستند. برای جایگزینی آنها آماده باشید.

8. دریچه های استاتیک

دریچه های استاتیک

منبع تصویر: billraganroofing.com

دریچه های ثابت روی سقف شما شبیه جعبه های ف،ی ریز خواهند بود. آنها گرما را قادر می سازند تا از طریق همرفت از سقف بالا برود و از آن خارج شود.

این بدان م،ی است که هوای گرم در طول تابستان که دمای اتاق زیر شیرو، شما بالاترین درجه حرارت است بالا می رود و از طریق دریچه ها خارج می شود. اصطلاح “دریچه لاک پشت” گاهی اوقات برای اشاره به دریچه ایستا استفاده می شود، در حالی که “دریچه جعبه” نام دیگری برای این نوع دریچه است.

9. دریچه های انتهای شیرو،

دریچه های انتهای شیرو،

منبع تصویر: myroofhub.com

هنگامی که دو شیب سقف شما به هم می رسند، می تو،د یک دریچه چوبی به نام دریچه انتهای شیرو، را در دیوار بیرونی اتاق زیر شیرو، خود قرار دهید. جریان هوای داخل و خارج از اتاق زیر شیرو، شما به باد بیرونی بستگی دارد، به همین دلیل این دریچه نصب شده است.

10. دریچه های برقی

این دریچه های نصب شده دائمی جریان هوای سقف شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. این دریچه های موتوری می توانند هوای کهنه یا مرطوب را بدون کمک باد از اتاق زیر شیرو، شما خارج کنند. آنها می توانند آن را به طور منظم یا زم، که بیشتر به آن نیاز دارید، مانند تابستان های گل آلود، اجرا کنند.

اینها با این اشکال همراه هستند که پتانسیل فشار دادن هوای گرم یا مطبوع به داخل خانه شما در بیرون را دارند و باعث افزایش مصرف انرژی می شوند. قبل از اینکه به این انتخاب فکر کنید، در نظر بگیرید که چه مقدار نیرو در دریچه های اگزوز خود نیاز دارید یا می خواهید.

11. خواب باد

باد خواب

منبع تصویر: civiconcepts.com

دریچه های دریچه ای در سقف به هوای گرم اجازه می دهد تا از ساختمان خارج شود. لوورهای دریچه دارای یک صفحه نمایش کوچک بین خود هستند تا جوندگان و سایر آفات را از سقف دور نگه دارند. ف، گالو،زه تضمین می کند که آنها به اندازه سقف دوام خواهند داشت.

دریچه های دریچه روی سقف شما باید به گونه ای رنگ آمیزی شود که با بقیه زونا هماهنگ شود و جذابیت خانه شما را افزایش دهد. دریچه هایی مانند این که روی پشت بام ساختمان نصب می شوند، اجازه می دهند هوای تازه بیرونی جایگزین هوای کهنه داخل اتاق زیر شیرو، شود.

این امر از نفوذ آب و گرما به داخل سازه جلوگیری می کند که برای ساختار ساختمان، سلامت ،نان و کارایی سیستم HVAC مفید است.

هنگام ،ید دریچه های دریچه ای، مهم است که محصولاتی را بیابید که سه معیار را رعایت کنند: آنها باید تهویه کافی را فراهم کنند، در دراز مدت در برابر ،اصر مقاومت کنند و ظاهر خوبی داشته باشند.

کدام نوع دریچه های سقفی برای خانه من بهترین هستند؟

کدام نوع دریچه های سقفی برای خانه من بهترین هستند؟

هر خانه منحصر به فرد است. طراحی معماری خانه شما، چیدمان سقف شما و ال،ای آب و هوا در منطقه شما همگی در تعیین اینکه کدام دریچه ها بهتر کار می کنند، نقش دارند. به ،وان مثال، مخلوط ، دریچه های اگزوز مختلف در یک فضای اتاق زیر شیرو، می تواند گردش هوا را مختل کند.

گرما و رطوبت اضافی در اتاق زیر شیرو، شما را می توان با کمک یک سقف انداز حرفه ای که یک سیستم تهویه متعادل زیر شیرو، متشکل از دریچه های ورودی و ،وجی نصب می کند، کاهش داد.

اگر سقف من دریچه سقف من، نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟

سدسازی یخ روی پشت بام ها

تهویه نامن، سقف اغلب باعث می شود سد سازی یخ. در نتیجه خانه، دارایی و هر چیزی که برای شما ارزش قائل هستید به سرعت ویران می شود. بدون تهویه من،، با مشکلات جدی در اتاق زیر شیرو،، پشت بام، خانه و شیوه زندگی خود مواجه می شوید.

برخی از معایب نداشتن تهویه من، سقف شامل موارد زیر است:

  • کمبود تهویه در اتاق زیر شیرو، منجر به کیفیت هوای بد در خانه در تابستان می شود.
  • سیستم های تهویه مطبوع (تهویه مطبوع) که برای خنک ، طبقه دوم (و در صورت وجود) طبقه سوم خانه شما بیش از حد کار می کنند.
  • اتاق زیر شیرو، دارای رطوبت بیش از حد است (ناشی از هوای گرم).
  • تشکیل سدهای یخی بر روی پشت بام ها در ماه های زمستان یک مشکل رایج در مناطق سردتر است.
  • پوسیدگی روکش سقف.

نتیجه

شما اکنون در انواع بسیاری از دریچه های سقفی در دسترس هستید. با این حال، هنگام انتخاب دریچه سقف، نیازهای تهویه و ترجیحات زیبایی شناختی باید در نظر گرفته شود.

مهمترین چیز این است که بدون توجه به نوع دریچه سقفی که انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که اتاق زیر شیرو، شما دارای تهویه کافی است. در غیر این صورت، چندین مشکل گران قیمت در مسیر ایجاد خواهد شد.

منبع تصویر ویژه: positiveroofing.co.uk


منبع: https://www.archute.com/types-of-roof-vents/